Zavrieť

Porady

Dobropis k dokladu z ERP - aké číslo pôvodnej faktúry?

Prosím Vás, klient nakupuje z Pivovaru Šariš tovar. Ako doklad mu vystavujú doklady z ERP (to sú také väčšie bločky). Ja ich účtujem normálne do pokladne a do KV smerujú do B3. Avšak klient reklamoval jeden súd 50l a oni mu vystavili k tomu opravný doklad. Ako číslo pôvodného dokladu uviedli akési číslo, ktoré neviem, odkiaľ vzali. A teda čo mám dať ja pri účtovaní tohto dobropisu, aké číslo pôvodného dokladu, keď pri účtovaní bločkov z ERP nezadávam žiadne čísla? Ďakujem pekne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    číslo pôvodného dokladu vzali z bločka ERP, ktorý ti vystavili.. pozri na pôvodný doklad, mala by si ho nájsť.. keďže ho dodávateľ uviedol na dobropise a teda aj do KV, ty ho uveď rovnaké, aby sa to dalo finančnej správe spárovať..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Aha a nevadí, že ten bloček z ERP sa "zmelie" s ostatnými bločkami v B3 a teda z KV nebude jasné, o ktorý doklad ide? Stačí, že bude v KV poznamenané to číslo pôvodného dokladu, ktoré vlastne na bločku z ERP nie je uvedené? Ďakujem pekne.
    Žabinka takto si to múdri ľudia vymysleli.. hlavne že sa tie dobropisy spárujú u dodávateľa a odberateľa.. ja si pre istotu niekde na spodok na dobropis zaznačím aj dátum a poradové číslo z denníka pre konkrétny bloček, aby som ho vedela aj po rokoch dohľadať..
    mondes Ďakujem veľmi pekne.
      zbaliť

    Dobropis k dokladu z ERP - aké číslo pôvodnej faktúry?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.