Zavrieť

Porady

Môže mi zamestnávateľ uznať priepustku z práce aj od detského lekára ?

Dobrý deň,

mám 24 rokov a som stále u detského lekára, kedže uňho môžem byť do 28 rokov. Už som vyštudovala a pracujem na plný úväzok. Dve priepustky soom už minula na lekára. Teraz sa spätne sťažujú, že mi ich nemôžu uznať a mám prejsť k všeob. lekárovi pre dospelých. Lekári, ktorí mi dávali tieto priepustky (prešla som od jedného detského k druhému kvôli zmene bydliska) vedeli, že ich potrebujem do práce a nevarovali ma, že by s tým mal byť problém.
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Keďže u detského lekára môžeš byť do 28 rokov, predpokladám, že patríš pediatrovi s atestáciou pre dorast. Takémuto pediatrovi môžeš patriť do daného veku, bez ohľadu nato, či študuješ, alebo už pracuješ. Pokiaľ máš doklad s razítkom, kde je uvedené "pre deti a dorast" máš plné právo na uznanie priepustky a potvrdenia o práceneschopnosti. Zamestnávateľ nemá právo sa sťažovať na neplatnosť a lekár nemá povinnosť ťa upozorniť, že môže nastať problém. Chyba je jednoznačne na strane zamestnávateľa, ktorý z neznalosti neuznáva takéto potvrdenie. Ak si spokojná s lekárom pediatrom, vôbec nie je tvoja povinnosť prejsť ku všeobecnému lekárovi, pokiaľ nezavŕšiš vek 28 rokov.
    Naposledy upravil afrikánka : 24.10.16 at 18:47

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    Chobot, Amstrad, Terezia13, Mária27, Mila123, Tweety, terezamaria, alaya1, Katy a R
    9
    Katy a R podaktorí zamestnávatelia majú problém uznať akúkoľvek priepustku

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Trvaj na uznaní priepustky!
    ale do budúcna bude lepšie, ke´d zmeníš lekára - aj kvôli takýmto problémom, ako máš teraz ... ale hlavne ak napr budeš potrebovať nejaké odborné vyšetrenie alebo nedajbože hospitalizáciu - tak "všelijako pozerajú" na to, že doporučil pediater (aj keď je do 28 rokov). a človek má vtedy iné problémy, ako to dokazovať.
    (to len rada z vlastnej skúsenosti).
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač ale hlavne ak napr budeš potrebovať nejaké odborné vyšetrenie alebo nedajbože hospitalizáciu - tak "všelijako pozerajú" na to, že doporučil pediater (aj keď je do 28 rokov)
    ======================
    BINGO !

    Mne sa už nechcelo včera argumentovať a diskutovať na henten "big problém".

    Tým chcem povedať to, že zadávateľka zmenila v dospelom veku jedného deckého lekára za druhého.
    Toto považujem tak trochu za nenormálne....ale to je môj názor.
    afrikánka buchač, včera večer si dal "big odpoveď", vyšperkovanú paragrafmi, ktorá do rána zmizla. Ani sa nečudujem, že sa ti už nechcelo argumentovať, odpoveď bola nesprávna.
    buchač Ak klame sociálna poisťovňa, klamem aj ja.
    http://www.socpoist.sk/poradna-dok/48995s?prm2=29302

    Tu sú v poslednej dobe tak akurátne "big hodnotenia"...čudujem sa ich autorom.
    afrikánka Nie, sociálna poisťovňa neklame, klame ťa tvoj zrak, alebo porozumenie pre čítaný text!!! Prečítaj ešte raz, dva krát...až kým nepochopíš, ako BIG sa mýliš. A rýchlo si tú bigovinu vymaž.
    Tweety Veru tak, zas sa buchimu tá schopnosť porozumenia kamsi vytratila.
    afrikánka Na príčine bude asi ten zajtrajší "big darčisko", len aby ho nakoniec nerozbil.
    buchač afrikánka (Dnes 18:53) Na príčine bude asi ten zajtrajší "big darčisko", len aby ho nakoniec nerozbil.
    ========================

    Láskavo sa ovládaj...
    afrikánka Tak ty vypisuješ dole-hore...čo sa zajtra ide kúpiť, čo keby si sa ty ovládal? Vari nemyslíš, že som bola v tvojej lokalite na hríby a nebodaj načúvala?
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Pokiaľ je to lekár s atestáciou na dorast, tak zamestnávateľ musí uznať aj takéto potvrdenie.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Je to síce trošku neobvyklé, ale...
    Čo znamená "teraz sa spätne sťažujú"...? Kto - teta z personálneho či mzdového? Nech Ti povie, na základe ktorého článku Zákonníka práce Ti odmieta priepustku uznať. A prečo Ťa na to teda neupozornila, keď si priniesla prvú...
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R Oliw - aj môjmu synovi sa stalo, že SP neuznala potvrdenie o trvaní DPN (prechodku) od dorastového lekára. DPN bola vystavená počas hospitalizácie - a dlhodobá. Je to už síce dávno - vtedy ani na stránke nemali usmernenia - ale fakt kvôli tomu musel zmeniť lekára (nepomohol ani protest toho lekára).
    ivka70 To je trochu ina situacia, nie kazdy detsky lekar' aj ked moze mat aj dospelych, moze vystavovat DPN. Neter, ktora popri skole pracovala na TPP, musela z tohto dovodu zmenit lekara, aj ked do konca VS ju mohol ten povodny osetrovat, len nemal opravnenie na vystavenie DPN.
    Katy a R on tvrdil, že môže - ale človek v takej situácii má ozaj iné problémy, aby ešte aj toto dokazoval. Preto som aj napísala ten príspevok ...
    afrikánka Tieto problémy vznikli zrejme nejaký čas naspäť....Dnes by sa to už nemalo stávať. U pediatra s atestáciou na dorast zostávajú hlavne mladé mamičky, ktoré majú aj s dieťaťom spoločného lekára-pediatra.
    ivka70 Myslim, ze skor vysokoskolaci ako mamicky.
    afrikánka Áno vysokoškoláci, ja viem dokonca o mladých manželských pároch s deťmi spoločne hlásených u pediatra, nielen mamičky.
      zbaliť

    Môže mi zamestnávateľ uznať priepustku z práce aj od detského lekára ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.