Zavrieť

Porady

Vymenovanie nového (dalšieho) konateľa do funkcie

Ahojte,

do funkcie konateľa bude v sro vymenovaný nový konateľ, druhý. Doklady ktoré bude treba, by mali byť:

1. Rozhodnutie jediného spoločníka o vymenovaní nového konateľa
- môžem použiť slovo "nový" konateľ? Neznie to ako keby sme odvolávali pôvodného? Alebo treba uviesť "ďalšieho" konateľa?
- treba podpis overiť? Nedopátrala som sa.
Doplňam si, že som našla v § 125 odst.1 písm.f) obchodného zákonníka, že pri vymenovaní, odvolaní a odmeňovaní konateľa musí byť podpis uradne overený...

2. Súhlas s vymenovaním do funkcie + podpisový vzor konateľa
- našla som že netreba overiť u notára. Správne?

3. Zakladateľská listina - úplné znenie.
- našla som že je to nepovinna príloha k návrhu na zmenu. Správne?
- treba podpis overiť?

4. Splnomocnenie na mňa - nemám so spoločnosťou nič spoločné, dostanem splnomocnenie iba na podanie tohto návrhu el.formou. udeluje je ktorykolvek konatel? Moze uz aj novovymenovany? Alebo musia obaja byt na PM podpisani?
- overiť?

5. Návrh na zápis zmeny do ORSR. Budem podavat na Zep

Našiel by sa niekto, kto by mi to vedel skontrolovať a doplniť? Dakujem veľmi pekne.


Doplnenie otázky 2/12/2016:

Môžem v rozhodnutí jediného spoločníka uviesť dátum v buducnosti? Chceli by sme tohto konateľa mať od 1.1.2017. Môžem ho vymenovať s tým že výkon funkcie začne od 1.1.2017? A tým pádom podať návrh do ORSR už teraz? Ešte skôr ako začne výkon funkcie?

Dakujem.
Naposledy upravil zk24 : 02.12.16 at 13:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    2. netreba overovať
    3. áno, je to nepovinná príloha a ak sa posiela ZEP-om, netreba overovať, ak klasicky treba overiť
    4. netreba overovať
    5. ak bude podpísaný ZEP-om, netreba overovať, ak klasickou poštou-treba overitť
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zk24 Dakujem. K tej PM nevies prosim ci mi ju davaju obaja alebo staci jeden, ktorykolvek z nich ?
    JankaO Splnomocnenie dáva spoločnosť a ak konatelia konajú samostatne, tak stačí v mene spoločnosti podpis jedného.
    zk24 Dakujem velmi pekne
    zk24 Ahojte,

    ešte by som sa chcela spýtať, to že budem všade používať výraz "nový konateľ", neznie to že automaticky odvolávam toho starého?

    V rozhodnutí jediného spoločníka, aj pri súhlase so zvolením do funkcie, sa používa "jediný spoločník rozhodol o vymenovaní nového konateľa spoločnosti"... to slovo "nového" je pre mna mätúce. Lebo to bude druhý v poradí, bude nový, ale starý sa neodvoláva.
    Consultix V rozhodnuti je to v podstate jedno, ale v uplnom zneni zakladatelskej listiny a v dodatku ZL pouzivaj formulaciu: "Konatelmi spolocnosti su:" (Prepodkladam, ze teraz je tam znenie "Konatelom spolocnosti pri jej zalozeni je:")
    zk24 Dakujem veľmi pekne. V ZL je formulácia:
    4. Prvým konateľom spoločnosti od jej vzniku je:

    a neviem či to zmeniť, a napísať tam že "konateľmi spoločnosti su... " lebo prvým konateľom je stale len ten prvý...

    A ešte neviem či nevadi, že rozhodnutie jediného spoločníka je z 1.1.2017, dala som tam vznik funkcie: 1.1.2017, ale podpis od notára bude až dnes, kedze včera bol sviatok a nedalo sa nikde... potrebujeme aby to bolo zapísané s dňom 1.1.2017, s týmto som ho nahlásial už do poisťovní totiž.
    Consultix V tomto pripade vznika funkcia az 2.1.2017 do formulara na zmenu uvadzaj tento udaj, inak ti do TVSU odmietne.
    Text kludne zmen podla skutocnosti. Robis aj dodatok k ZL, alebo len zapracovavas zmeny v zmysle rozhodnutia jedineho spolocnika?
    zk24 Takže vznik funkcie vzniká až podpisom pred notárom? Nie vtedy kedy sa spoločník rozhodol o vymenoavaní, resp.kedy prebehne VZ?

    Chcela som tam dať Meno, R.č., bydlisko... Vznik funkcie: 1.1.2017. V Bratislave, 1.1.2017, ale notár bude teda dnes, no.

    Robím ZL - úplné znenie. Je to raj nepovinná príloha, ale aj tak to robim, nech to mame do buducna aktualizované
    Consultix Uplne znenie je obligatornou prílohou v zmysle par 3. ods. 1 pism. c. (pravda, z pohladu zbierky listin a nie priamo zmeny, ale musi byt sucastou navrhu).
    Ohladom vzniku funkcie som si tym isty, mozem pohladat v archive jedenpripad, ked to bol problem....
    zk24 Aha, takže to radsej upravím na 2.1.2017 a upravím prihlášky v poisťovniach na 2.1.2017

    Tak ak to môžem zhrnuť, tak robím:
    1. Rozhodnutie jediného spoločníka o vymenovaní nového konateľa spoločnosti a o zmene zakladateľskej listiny zo dňa 22.07.2016
    Notárom overiť.

    2. Súhlas s vymenovaním do funkcie konateľa a podpisový vzor.
    Podpíse nový konateľ. Netreba overovať

    3. Zakladateľská listina - úplné znenie.
    Netreba overovať

    4. Plná moc na mna, udelená prvým konateľom (stačí jedným konateľom?)
    Netreba overiť.
      zbaliť

    Vymenovanie nového (dalšieho) konateľa do funkcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.