Zavrieť

Porady

môže zamestnávateľ vykonať osobnú kontrolu zamestnanca?

zamestnávateľ podnika s textilom, kde nieje možné kontrolovať množstvo tovaru, ktoré prejde pracovníkovi pod rukami. Môžeme na konci zmeny urobiť kontrolu tašiek, prípadne pri podozrení z krádeže aj kontrolu či zamestnanec nemá na sebe naobliekané vrstvy oblečenia? ďakujem
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času
  Ing. Ľubomír Janoška
  odpoveď mimo pôvodnej otázky - kontrolovať zamestnancov môžete kamerami. Napríklad na chodbe, ktorá vedie na toalety aleb k šatniam a kde nie dôvod brať si výrobky so sebou.

  ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

  ivka70
  http://www.ulclegal.com/sk/bulletin-...amestnavatelom
  Osobnú prehliadku zamestnanca zamestnávateľom možno taktiež ponímať ako monitoring zamestnanca, v praxi je účelom osobnej prehliadky prevencia pred vnášaním a vynášaním nepatričných vecí na pracovisko a z neho. V zmysle ust. § 177 ods. 2 Zákonníka práce je na ochranu svojho majetku zamestnávateľ oprávnený vykonávať v nevyhnutnom rozsahu kontrolu vecí, ktoré zamestnanci vnášajú na pracovisko alebo odnášajú z pracoviska. Podrobnejšie podmienky určí zamestnávateľ v pracovnom poriadku. Pri kontrole sa musia dodržať predpisy o ochrane osobnej slobody a nesmie byť ponižovaná ľudská dôstojnosť.

  Monitoring zamestnancov spočívajúci v osobnej prehliadke musí byť realizovaný na pracovisku a v pracovnom čase, v opačnom prípade by došlo k porušeniu práva na súkromie zamestnanca.

  Pri vykonávanej kontrole musí zamestnávateľ prostredníctvom oprávnenej osoby (vedúci zamestnanec, a podobne) prihliadať na to, aby kontrolu vykonával v nevyhnutnej miere a bez toho, aby došlo k porušeniu práva zamestnanca na súkromie.
  5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  maka11 dakujem pekne... toto som citala, len by som potrebovala usmernenie co presne mozeme.. ais som zle polozila otazku.. mozeme dievcinu nechat dat dole napr. tricko aby sme videli ci pod natelnikom nema dalsie tricko?
  alebo nechat vyzut, kedze uz aj v topankach sme nasli poskladane drahe veci... dakujem
  IvetaH Určite nie. A z pohľadu zamestnanca v živote by som nerobila vo firme, kde sa na mňa zamestnávateľ pozerá ako na potencionálneho zlodeja.
  ivka70 mozete, ale musite mat na to interny predpis v sulade so zakonom, miestnost urcenu na take prehliadky a pri zene musi byt pri prehliadke zena
  maka11 dakujem
  vicktor A pri chlapovi? Tiez ho moze omaciavat zena?
    zbaliť

  môže zamestnávateľ vykonať osobnú kontrolu zamestnanca?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.