Zavrieť

Porady

Účtovanie českej FA v MRP

Ahoj poraďáci. Prišla mi faktúra za tovar z ČR. Dodávateľ nie je platca DPH čiže aj FA je bez DPH a ja takúto faktúru neuvádzam v daňovom priznaní a ani nevykonávam samozdanenie. Chcem sa opýtať aký typ DPH uvediem pri účtovaní tejto FA v MRP? A v ktorej časti KV sa mi má FA zobraziť? Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    tweety2 Tiež som nad tým uvažovala ale nedočítala som sa že by do 39 spadala moja situácia

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    hneď v prvej otázke v linku od Jana S. je napísané, že v tomto prípade nevzniká SK spoločnosti žiadna povinnosť ohľadom DPH.. takže iný typ DPH ako 39 - neovplyvňujúce DPH - nie je vhodný.. ale po zadaní údajov do faktúry si skontroluj cez čiastky, či to nemáš v kolonke oslobodené od DPH, lebo potom to bude ťahať do DPH, ako oslobodené do r.15.. musíš to prerobiť do MIMO, a potom to nepôjde ani do DPH ani do KV..
    XXXXXXXXXXXXX (21.11.2013 13:09)
    Podnikateľ z ČR, neplátca DPH dodal tovar právnickej osobe v SR - platiteľovi DPH. Tovar bol zaslaný z ČR do SR poštou. Fa od ČR podnikateľa je samozrejme ako od neplatiča bez DPH. Ako je to s DPH na Slovensku v tomto prípade u právnickej osoby - plátcu DPH v SR , ktorá tovar na túto FA kúpila ?
    Ing. Vladimír Ozimý
    Inštitút intrakomunitárnej dodávky je možné uplatniť len v prípade, že dodávku uskutočňuje platiteľ dane z pridanej hodnoty, ktorý oslobodí dodanie a prenesie daňovú povinnosť na príjemcu plnenia. V tomto prípade ide o dodanie tovaru zdaniteľnou osobou, ktorá nie je platiteľom. na základe tejto skutočnosti nevzniká slovenskej spoločnosti žiadna povinnosť z dôvodu takto nadobudnutého tovaru v tuzemsku, t.j. nemusí vykonať tzv. "samozdanenie"
    tweety2 Ďakujem pekne Už mi je to jasné

    Účtovanie českej FA v MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.