Zavrieť

Porady

Priemerka dovolenky v Olympe

Používam na spracovanie výplat program OLYMP. Chcem sa spýtať či OLYMP automaticky po štvrťroku prepočítava priemerku na dovolenku alebo to treba ručne urobiť.

Môže mi niekto napísať ako sa vypočítava priemerka. Aby som si to mohla prekontrolovať.
Dakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
48912
Používam na spracovanie výplat program OLYMP. Chcem sa spýtať či OLYMP automaticky po štvrťroku prepočítava priemerku na dovolenku alebo to treba ručne urobiť.

Môže mi niekto napísať ako sa vypočítava priemerka. Aby som si to mohla prekontrolovať.
Dakujem
OLYMP automaticky po štvrťroku prepočítava priemerku na dovolenku - teda počíta ju sám

ako sa vypočítava priemerka, skús kuk tu:

http://www.porada.sk/t21958-priemern...ika-prace.html

48912 je offline (nepripojený) 48912

48912
ked som si chcela skontrolovať priemerky na dovolenky podľa mzdového listu tak mi to nesedí. Odpracované hodiny a dni a prac.uväzok mi sedí ale neviem sa dorátať vyplatenej mzdy. Nerátala som náhradu za sviatok a ani za dovolenku.
V personalistike mam zadane " sviatok preplacat mesačnou mzdou". Zamestnanci sú zúčastnený v III. pilieri DS.

Viete mi niekto poradiť? Stretol sa niekto s takymto problemom?

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
48912
ked som si chcela skontrolovať priemerky na dovolenky podľa mzdového listu tak mi to nesedí. Odpracované hodiny a dni a prac.uväzok mi sedí ale neviem sa dorátať vyplatenej mzdy. Nerátala som náhradu za sviatok a ani za dovolenku.
V personalistike mam zadane " sviatok preplacat mesačnou mzdou". Zamestnanci sú zúčastnený v III. pilieri DS.

Viete mi niekto poradiť? Stretol sa niekto s takymto problemom?
hrubo označený text sa vylučuje ... ak máš sviatok preplácaný mesačnou mzdou, tak zamestnanec nebude mať náhradu za sviatok

zo mzdového listu by si mala brať základnú mzdu, prémie a odmeny, čo by ti malo dať mzdu, ktorú použiješ na výpočet priemerky ... možno by si tu mohla hodiť nejaké čísla, pomohlo by to

48912 je offline (nepripojený) 48912

48912
zasielam prílohu - mzdový list
Naposledy upravil 48912 : 04.07.06 at 13:00

48912 je offline (nepripojený) 48912

48912
No a tu mam tabulku z OLYMPU na priemerku dovolenky k 1.7.2006:

Uhr.vyplat.miezd za predch.štvrťrok 49 947,-
Odpracované dni za predch.štvrťrok 61
Odpracované hod.za predch.štvrťrok 488
Dĺžka prac.dňa 8

Priemer 102,35


Neviem si naratat na základe Mzdového listu 49.947,- Sk.

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
48912
zasielam prílohu - mzdový list
ak dobre vidím, tak ti tam šarapatí náhrada mzdy za sviatok - asi si to iba ručne zadala, aby ti to sedelo do hrubej mzdy ... napríklad v mesiaci apríl 2006 mi tam nesedí náhrada mzdy za sviatok - priemerka bola 102,25 * 16 hodín = 1636 Sk a tebe tam figuruje 1700 Sk

tvrdíš, že tento zamestnanec má sviatky preplácané mesačnou mzdou, čiže u neho by položka náhrada mzdy za sviatky vôbec nemala byť ...

48912 je offline (nepripojený) 48912

48912
Dakujem za ochotu poradit.
Takze by som pri nasledujucich sviatkoch nemala zadávať položku "náhrada za sviatok" ale zadať iba ako odpracovaný deň?
Myslím si , že mi ale vtedy vypíše do mzdového listu napr.
pracovné dni 21
odpracované dni 22 (ak by bol 1 den sviatok)

Co by si mi poradil? Mam zavolať do krosu a riešiť to s nimi?

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

LubenaK
Musíš už v personalistike na karte Mzdové údaje zadať vpravo dolu - sviatok platiť mesačnou mzdou.

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
LubenaK
Musíš už v personalistike na karte Mzdové údaje zadať vpravo dolu - sviatok platiť mesačnou mzdou.
zadávateľ/ka otázky to takto v personalistike má (viď 3 príspevok), len on/a pravdepodobne sám/a dodávala zložku mzdy "náhrada za sviatok" a nejak to zvláštne prepočítavala, aby jej to sadlo do tých 17000.

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
48912
Dakujem za ochotu poradit.
Takze by som pri nasledujucich sviatkoch nemala zadávať položku "náhrada za sviatok" ale zadať iba ako odpracovaný deň?
Myslím si , že mi ale vtedy vypíše do mzdového listu napr.
pracovné dni 21
odpracované dni 22 (ak by bol 1 den sviatok)

Co by si mi poradil? Mam zavolať do krosu a riešiť to s nimi?
keďže máš v personalistike zakliknuté "sviatok platiť mes. mzdou", tak ti sám softvér bude počítať mesačnú mzdu aj vrátane sviatkov. Nezadávaj ručne položku mzdy "náhrada mzdy za sviatok"!!!

To, že budeš mať v mzdovom liste pracovné dni 21, odpracované dni 22 je úplne v poriadku - viď § 122 ods. 3 Zákonníka práce a zároveň dávam do pozornosti túto tému:

http://www.porada.sk/t27131-preplaca...nou-mzdou.html

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
48912
Dakujem za ochotu poradit.
Takze by som pri nasledujucich sviatkoch nemala zadávať položku "náhrada za sviatok" ale zadať iba ako odpracovaný deň?
Myslím si , že mi ale vtedy vypíše do mzdového listu napr.
pracovné dni 21
odpracované dni 22 (ak by bol 1 den sviatok)

Co by si mi poradil? Mam zavolať do krosu a riešiť to s nimi?
ešte by ma zaujímala jedna vec ... ak si pozrieš predošlé výplaty tohto zamestnanca v časti tvorba výplaty, tak vpravo hore je "časový fond (hod)" - hodnotu máš čiernou farbou?

48912 je offline (nepripojený) 48912

48912
ano mam "časový fond" čiernou farbou. Tak ja teda nebudem zadavat položku "náhrada za sviatok". Dakujem za všetky odpovede.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.