Zavrieť

Porady

Núp kopírovanie dokladov a zmlúv

Má úrad práce leislatívne právo skopírovať si moju pracovnú zmluvu ?

(-bol som v evidencii NUP ked som sa zamestnal vzniká mi oznamovacia povinnosť voči úradu do 8 dní im oznámiť že som sa zamestnal > to som vykonal nasledujúci deň som zašiel na NUP a zamestnanec NUP si vyžiadal moju pracovnú zmluvu a spravil si z nej kópiu (popri tom ju zničil roztrhol) a kedˇ som sa ho spýtal či má právo vôbec kopírovať moju osobnú dohodu so zamestnávateľom tak mi povedal že to je štandardný postup a zmluvu potrebujú založiť do dokumentácie)

a ak nemá právo kopírovať > kde je možné podať podnet na NUP pretože riaditeľ ani nik zodpovedný tam nie je pretože majú dovolenku .
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nevzrušuj sa zbytočne.
    Na stránke ÚPSVaR je napísané :

    Úrad vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom na základe niektorej zo skutočností vymedzených v ustanoveniach § 36 ods.1. (pozri zákon). Jedná sa najmä o nástup do zamestnania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti, nástupu na sústavnú prípravu na povolanie a pod. (pozri zákon). Je potrebné, aby tieto skutočnosti uchádzač o zamestnanie úradu oznámil včas, podložil ich dokladmi - pracovná zmluva, živnostenský list, potvrdenie o zápise na štúdium a pod.
    http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=12937


    P.S.:
    Zamestnanec úradu prejavil dobrú vôľu, keď urobil kópiu. Mohol Ťa poslať kľudne preč. Že zmluvu defloroval...nuž stalo sa.
    dasl Aký je v tom rozdiel či je skopírovaná teraz alebo o hodinu neskor na NUP. ???! Rozmýšľaš. stále to bude kopia ktorú si zoberú.
    Tweety Ak by si ju skopíroval sám, možno by si ju neroztrhol, ak aj, mohol by si nadávať len na seba.

    Núp kopírovanie dokladov a zmlúv

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.