Zavrieť

Porady

Pokuta z Rakuska

V schranke sme mali list (obycajne, nie doporucene), v ktorom nas rakusky urad informoval o prekroceni rychlosti a povinnosti zaplatit pokutu. List bol v dvoch verziach; po nemecky aj po slovensky, oba bez peciatky. Nebola ani prilozena fotografia s nasim autom. Do Rakusko chodievame, takze je mozne, ze sme v danom termine tam aj boli, ide totiz o priestupok, ktory poslali po 2 mesiacoch. Ako je mozne si preverit pravdivost tohoto listu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Ak je tvoj platobný rozkaz na zaplatenie pokuty totožný z linku, tak ju treba zaplatiť.
    http://autobild.cas.sk/clanok/202200...kuty-slovakom/
    Zuzika2121 dakujem, list bol poslany uradom ''Bezirkshauptmannschaft Neusiedl am See'', nie policiou. Ma trosku iny format ako je v linku, iba paragrafy sa zhoduju ;-(.Zial neviem vlozit obrazok na ukazku.

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    V banke nepoužijete SEPA platbu ale zahraničný prevod -úhradu a tam sa nepoužíva kolonka: variabilný symbol ale špecifikácia platby podľa ktorej prijímateľ platbu indentifikuje.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Chcel som komentar k prispevku od deha, ale tam sa neda pridat obrazok.
    Myslim ze skoda platit swiftovy poplatok. Aj do sepy sa da napisat "referencia" a "sprava pre prijimatela".
    sepa platba vzor.png  
    Dobrý deň! Akým spôsobom ste prosím potom zaplatili pokutu? Neviete náhodou či sa pokuta z Rakúska (ja mám za parkovanie a už upomienku na 220€ nakoľko bývalý priateľ tvrdil že ju zaplatil pričom vyšlo na javo že nie:/) dá zaplatiť aj na pošte tu v SR alebo len v Rakúsku? Alebo či by som mala internetbankingom (a čo s variabilným symbolom) lebo do Rakúska nechodím.. ďakujem krásne za odpoveď!!!
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona Najjednoduchsie mozes zaplatit IB,alebo osobne vo svojej banke-tam uz sa plati nejaky poplatok.
    vivianakocsisova2406 A neviete prosím ako riešiť problém s varianilným symbolom? Tam je 12 miestné a u nás 10 a tomu zodpovedajúci počet políčok/písmen. Treba to napísať do správy pre príjemcu a je to ok? Vedia to identifikovať? Mali ste tým skúsénosť? Ďakujem!
    arizona Viacere poplatky platievam do AT cez IB,ale pokutu som nastastie este neplatila, takze neviem poradit takto "z brucha". Skuste odfotit ten papier a prilozit sem do temy,mozno budeme vediet poradit./osobne udaje si vymazte/
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.