Zavrieť

Porady

Sušič / dezinfektor obuvi (na baterky?)

Chcel by som si nechat poradit s vyberom susica na obuv. V chodbe nemam vyvedenu elektricku zasuvku (maly byt). Nohy sa mi potia kvalitne a chcel by som pomoct jednak noham a zaroven topankam. Susice su vsetky na 220V (tzn. musel by som to davat do nejakej izby). Moja predstava je, ze existuje nejaky produkt na li-on baterie (alebo nieco podobne), ktore by som dobijal a kazdu noc nechaval s nejakym casovacom strcene v topankach, ktore som v ten den nosil najviac.

Nasiel som vela "dezinfekcujucich" pristrojov, ktore pracuju na principe UV ziarenia / ozonu - ani jedno z toho sa mi nezda zdravotne uplne nezavadne.

Urcite ma este niekto podobne potreby a hladal - a mozno aj nasiel produkt, ktory teraz hladam ja. Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Si ma predbehol...
    Dzokaja Ano, tato odpoved pomohla
    buchač Prečo mám dojem, že žiadna odpoveď bude pre Teba nevyhovujúca ?
    Dzokaja ziadna odpoved, samozrejme, JE vyhovujuca, ako si uviedol. Kedze je tu 10000+ pouzivatelov a nie kazdy sa k tomuto vyjadri, tak to povazujem celkom za OK, ze ked nemam co k teme, tak k nej nic nepisem. Alebo to tu funguje inak?
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Chceš odpoveď ?

    Vyondi sa na sušiče.
    Hľadaj príčinu potenia nôh...ak je fakt nenormálne.
    Nohy pravidelne umývaj...aj v robote. Vymieňaj si ponožky. Prezúvaj sa v robote, ak môžeš.
    Nos voľnú obuv, aby nohy dýchali.
    Použi nejaké prostriedky. Kľudne aj hypermangán...
    Topánky daj vysušiť prirodzenou cestou a nie násilím.
    Do topánok je potrebné investovať a nie kupovať nejaké pneumatiky od šikmoočka.
    Topánky obmieňaj, nenos jeden pár/druh každý deň...a to aj po vysušení.
    Dzokaja Sikovno, ale vsetky tieto kroky robim.

    Otazka znela (skratene) - skusenosti so susicom (s priblizne uvedenymi parametrami).

    Ak som pochopil spravne, tak ty skusenosti s takou masinkou nemas.
    buchač Mašinky nepoužívam = nemá význam
    O nohy sa starám = MUSÍM.
    Do topánok investujem solídne love...žiaden šunt na nohy mi proste nesmie-neexistuje.
    Ing. Ľubomír Janoška
    Batérie a akumulátory nemajú dostatok energie na vysušenie topánok.
    Fén s výkonom 600 W spotrebuje za 10 minút 100 Watt-hodín, článok s kapacitou 2700mAh a napätím 1,2 V vyprodukuje maximálne 3,3 Watt-hodiny. Čiže ak by si použil takýto článok a menič s nulovou stratou, bežalo by to 20 sekúnd. 3 články by si vybil za 1 minútu.

    PS - - možno by ti pomohli vysušovacie silikagelové sáčky? Vždy večer vysušiť v mikrovlnke a na noc nechať v topánkach.
    Naposledy upravil Ing. Ľubomír Janoška : 16.01.17 at 08:22 Dôvod: PS
    Dzokaja pouzival som napriklad Batavan:

    https://www.vseproboty.cz/katalog/pr...0-g-3020010000

    ale je pravda, ze som ich nedaval pred kazdym pouzitim priebezne vysusit (mikrovlnka, radiator), to by mohlo pomoct

    Sušič / dezinfektor obuvi (na baterky?)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.