Zavrieť

Porady

Danovy bonus

Prosim vas poradili by ste mi ??mam kamaratku dali jej v praci zapoctovy list aby si urobila DP....uplatnovala si danovy bonus na 4 mesiace .....potom jej povedali ze jej doplatia ten ostatok len musi o to poziadat.....no moja otazka znie ako poziadat o doplatenie toho danoveho bonusu...dakujem vam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Douplatní si ho v DP. Samozrejme ak má potrebný príjem na jeho uznanie. Ale zrejme máš chybu, lebo ide o potvrdenie o príjme zo ZČ nie ZL.
    Lucinka122 Je tam nieco co sa len zaskrtne alebo sa to musi este vyratat
    Tweety Ak mala len príjmy zo zamestnania, nech v termíne do 15.2. požiada zamestnáv. o RZD.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    myslíš asi potvrdenie o zdaniteľnej mzde a nie zápočtový list. Ak si v práci do 15.2. nepožiada o ročné zúčtovanie , potom si musí podať DP sama, najlepšie nájsť si niekoho kto sa v tom vyzná a to DP vypíše.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lucinka122 Ja som jej to vravela ja si ho robim sama ale ja mam b-cko .......neviem ako to je s tymto bonusom .....preto som sa opytala
    Anik ak spĺňa podmienku celoročného príjmu 2430 eur tak má nárok na doplatenie DB za celý rok.
    Lucinka122 Noo ano splna ale ako poziadat o to doplatenie
    Tweety Netreba nikoho požiadať, jednoducho si ho uplatní v DP, ak požiada o RZD, vyznačí to v žiadosti.
    Lucinka122 Hned na zaciatku co je.....ale tam sa ma zaciarknut ktore mesiace
    Lucinka122 Je to IV.odiel o tom danovom
    Lucinka122 A potom len na konci XI.odiel kde je ziadam o vyplatenie danoveho bonusu alebo rozdielu danoveho bonusu.....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.