Zavrieť

Porady

Chyba v prehľade o zraz.a odved. pred na daň z príjmov zo závislej činnosti a následná pokuta

V mesiaci 10/2016 som urobila chybu v prehľade a to na riadku 8 som vypísala odvodovú povinnosť, no v riadku 9 som nevypísala, že bolo odvedené. V skutočnosti peniaze boli aj odvedené. Toto som zistila až v tomto mesiaci, keď som vytlačila "Hlásenie" za rok 2016. Následne som urobila "opravný prehľad" za uvedený mesiac, ktorý som 16.1. aj odoslala. Dnes mi prišla pokuta z DÚ za oneskorene zaslaný opravný prehľad.
5 komentárov     zbaliť
Dav Aký dátum si uviedla v kolónke Dátum zistenia skutočnosti na podanie opravného prehľadu?
VERONIKA6 Bol tam dátum 30.10.2016. Dávala som neskorší, ale to ma nepustilo.
veronikasad kolko bola pokuta ?
VERONIKA6 60,-
Dav Buhužiaľ, pokuta je oprávnená. Dátum, pri zadaní Typ prehľadu opravný sa dá prepísať. Ak by sa nedal , treba volať Call centrum, aby poradili, v čom to z ich strany viazne. Smutné poučenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasBugiy je offline (nepripojený) TomasBugiy

    TomasBugiy
    To Vám nejako rýchlo posielajú tie pokuty. Ja som pokutu za oneskorené podanie DzMV (skončenie živnosti - pozor nato, nečakajte do januára) čakal pol roka. A pokutu za jeden nedopatrením oneskorený prehľad čakám už skoro rok.

    Chyba v prehľade o zraz.a odved. pred na daň z príjmov zo závislej činnosti a následná pokuta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.