Zavrieť

Porady

pripojenie 9kW vykurovacieho telesa na <3kW zdroj

Ahojte,

V dome mam nainstalovanu 1000l akumulacnu nadobu s prietokovym ohrevom TUV v ktorej mam ako sekundarny zdroj energie instalovanu 9kW (400V) vykurovaciu spiralu. Zvazujem obstaranie ostrovnej FVE o vykone cca 3kW ktorou by som rad dobijal nadobu pocas slnecnych dni pocas celeho roka.

Myslite ze je mozne bez problemov napojit zdroj s takymto a castokrat mensim vykonom na taketo vykurovacie teleso? Bude podavat len mensi vykon v zavislosti od aktualneho vykonu FVE, alebo je tam nejaky problem?

Existuju vobec stiedace s rozumnym vykonom okolo 3kW a vystupom na 3 fazy?

V tejto oblasti som laik tak sa ospravedlnujem ak som napisal nezmysel.

pekny den prajem

Robert
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    keďže si laik v tejto oblasti nedráždi hada bosou nohou, ale zavolaj si na zásah odborníka.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    To chce naozaj odborníka. Lebo vymyslieť je niečo úplne iné ako spraviť a dokonca tak aby to fungovalo. Konieckoncov riešenie máš sám tým, že špirála má 9kW trojfázovo, takže na fázu máš 3kW a teda stačí Ti jednofázový menič na 3,5 kW pre zicher. Čo sa mi ale nezdá je využiť FV panel na kúrenie. Sú predsa panely na ohrev vody priamo a zdá sa mi že majú aj vyššiu účinnosť. Druhá vec je efektívnosť. Môj názor je, že bez dotácie je fotovoltika stratová a ostrovný systém tiež. Totálnym problémom je totiž vrtkavosť výkonu počas dňa, ešte horšie počas sezón. V lete mám aj 60kWh za deň a teraz za december komplet to bolo tuším 150 kWh.

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Je ťažké odpovedať na otázku kde chýbajú potrebné údaje . FVE - výstupné napätie , špirála 400V - upresniť typ, alebo zapojenie špirály,čo je rozhodujúce či je možné zapojenie na 230V.
    Najjednoduchšie riešenie je "fotovoltaický bojler" bez nádrže.

    pripojenie 9kW vykurovacieho telesa na <3kW zdroj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.