Zavrieť

Porady

Diety SZČO v Nemecku

Mám klienta, ktorý celý rok pracoval pre slovenskú firmu v Nemecku. Má len slovenskú živnosť /povolenie A101 zo sociálnej poisťovne/ a do Nemecka chodil na 3 týždne a týždeň doma, doma nevykonával žiadnu činnosť. Je pravda, že mu môžem uplatniť diety 45 eur len na 183 dní. A čo ostatné dni? Účtujem mu aj km, tie môžem uplatnovať celý rok alebo tiež len na 183 dní?
Kde by som sa k tomu dopátrala? A v Nemecku nepracoval na jednom mieste.
Ďakujem
Naposledy upravil Janka 13 : 26.01.17 at 23:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Janka 13 ďakujem, pochopila som to správne, že mu môžem uplatňovať len 4 eura na deň?
    avalik ano
    Áno, pretože podľa zákona môže SZČO pracovať v Nemecku na slovenskú živnosť len 183 dní, to isté platí aj pre pohonné hmoty, taktiež si môže nárokovať 0,183 €/km za opotrebenie vozidla.
    Janka 13 Môžem to urobiť tak, že 183 dní budem rátať diety 45 eur na deň a ostatné dni 4 eura na deň? Alebo keď pracoval celý rok na turnusy tak musím mu rátať celý rok po 4 eura? Ďakujem
    ConsilliumWorks Nie, vy môžete rátať len 183 dní práce v zahraničí, viac dní zarátať nemôžete.

    Diety SZČO v Nemecku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.