Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - ako vyplniť riadok 2?

Ako vyplniť riadok 2 daňového priznania k dani z motorových vozidiel?
Súkromné vozidlo používal spoločník v s.r.o. počas roka 2016 okrem mesiacov apríl a máj. To znamená, že
- 1 x v priebehu zdaňovacieho obdobia mal zánik daňovej povinnosti (k 31.3.2016) a
- 2 x mal vznik daňovej povinnosti (k 1.1.2016 a k 1.6.2016)
Čo mám uviesť na r. 2 daňového priznania?

Ďakujem vopred za radu.
Naposledy upravil janavrbovska : 29.01.17 at 20:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    R 02 bude prázdny. Ak ide o opakované vzniky a zániky, tie sa doplnia do VII. oddielu POZNAMKY. Ale zaujímalo by ma, čo znamená súkromné vozidlo. Je to spoločníkové vozidlo? Alebo sa to berie ako zamestnávateľ a zamestnanec?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janavrbovska Je to spoločníkove súkromné vozidlo, ktoré použil na služobné účely. Viacerí mi tu radili, že sa to berie ako zamestnávateľ a zamestnanec na účely vyplácania cestovných náhrad a že firma musí za takéto vozidlo uhradiť daň z MV (za mesiace, v ktorých jazdil týmto vozidlom pre firmu).
    janavrbovska zánik (podľa mňa) nebol opakovaný, ale iba jeden k 31.3.2016.
    Reina Ak je to spoločníkové vozidlo, tak potom by mal byť daňovník podľa písm. d). (ak teda spoločník to auto nepužíva na podnikanie napr. v nejakej živnosti napr.) Reálne je síce zánik len jeden - ale nemôže sa predsa do r. 02 napísať zánik 31.03.2016. Lebo vzniky sú 01.01.2016 a druhý 01.06.2016. To by vôbec nefungovalo. Tam treba nechať prázdne políčka a opakované vzniky, zániky napísať do poznámky.
    Ak nebol zánik k 31.12.2016, tak potom treba počítať aj predpokladanú daň. :-). Alebo sa napíše do poznámky aj druhý zánik - 31.12.2016 :-). To už neviem, ako sa bude auto ďalej používať, prípadne, či neexistuje aj nejaká zmluva...atď.
      zbaliť

    Daňové priznanie - ako vyplniť riadok 2?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.