Zavrieť

Porady

Prenajom nehnutelnosti- vydavky vyssie ako prijem?

Prosim o radu. Prvy rok som prenajimala byt, ktory som zaradila do obchodneho majetku, tym padom som mala vydavky vyssie ako prijem z prenajmu. Za rok 2016 som mala aj prijem zo zamestnania. Prosim o radu ako podat danove priznanie? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    skús si vyplniť elektronický formulár na stránke finančnej správy a zistíš, že pri prenájme nehnuteľnosti výdavky nemôžu byť vyššie ako príjmy.. vypíše ti žlté upozornenie: Riadok 11/Výdavky, može byť max do výšky riadku 11/Príjmy..
    a pozri si aj informácie na stránke FS https://www.financnasprava.sk/sk/obc...lnosti-situaci kde sa píše:
    Daňová strata
    Od 1. januára 2012 daňovník nemôže pri príjmoch z prenájmu vykázať daňovú stratu.
    Daňovník pri príjmoch z prenájmu uvedených v daňovom priznaní môže uplatniť daňové výdavky maximálne do výšky týchto príjmov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kirstie26 super, dakujem pekne
    lotina zapojím sa do témy, ja som dostal vyjadrenie z FS, že ak má szčo na ŽL uvedené aj -prenájom -, tak je to brané ako aktívny príjem a daňovú stratu si z takéhoto príjmu môže uplatniť. Je to tak? teraz som ostal trochu v pomykove. Ďakujem.
    Žabinka je to tak vtedy, ak ide o príjmy z prenájmu, ktoré sú súčasťou §6 ods.1 ZoDzP..
    ak ide o príjmy z prenájmu podľa §6 ods.3, tak nemôže vykázať stratu..
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    strata z prenájmu ti neovplyvní daňové priznanie spôsobom, akým by si čakala.

    mimochodom, na túto tému je tu toho popísané dosť. skús pohľadať, ak ti nestačí moja odpoveď.
    kirstie26 Skor by ma zaujimalo, ako to uviest v danovom priznani, ci uviest iba vydavky vo vyske prijmu, alebo akym sposobom uviest prijmy a vydavky z prenajmu? Vdaka
    jslancik výsledok z daňovej evidencie uvedieš do správneho riadku v DP. ale ako vravím, je tu toho popísané ďaleko viac a komplexnejšie, treba iba použiť vyhľadávanie.

    Prenajom nehnutelnosti- vydavky vyssie ako prijem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.