Zavrieť

Porady

Leasing zo starých rokov-neúčtovaný.

V roku 2016 som prevzala účtovníctvo a potrebujem do neho dostať auto kupované na leasing v roku 2013.
V roku 2013 bolo kúpene auto na leasing. Neviem ako bolo o ňom účtované, na počiatočných stavoch nie je nič. Nebolo zaradené do majetku, neuplatnené odpisy. Ako keby sa nič neudialo. Viete mi poradiť ako ho dostať do evidencie v roku 2016? Ide mi o účet 474, ako zúčtovať splátky zo starých rokov. A odpisy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v ktorom mesiaci 2013? Obvykle je LZ na tri roky, tak mohlo byť uhradené v roku 2015. Máš splátkový kalendár? ved ho museli splácať, obyvkle cez účet, kde boli účtované platby?
    Bolo vôbec kupované na firmu a využívané vo firme?
    ....................doplnené 23.2.2017
    Ak nechceš opravovať staré roky, tak na 474 daj len istinu - počiatočný stav.
    na 022/NC a 082/ oprávky - stanov si odpisový plán a podľa toho dáš hodnoty k 1.1. Uvádzam len orientačne, čísla si musíš nastaviť sama.
    Rozdiel z tejto trojčlenky daj do daňových výnosov, alebo nedaňových nákladov.
    Naposledy upravil KEJKA : 23.02.17 at 17:36
    katka s. kúpené 10/13. Splátkový kalendár mám. Platí sa do 10/18. Ako to bolo účtované nemám poňatia. Žiadne zostatky na 474 a pod. nie sú. Robila to česká účtovníčka. Možno to dávala celé do nákladov. Kupované a využívané na firmu. Naúčtovala som na 474 istinu, ale potrebujem z nej odúčtovať tie splátky za staré roky. A neviem aký súvzťažný účet, keď to išlo pravdepod. z účtu.

    Leasing zo starých rokov-neúčtovaný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.