Zavrieť

Porady

Účtovníctvo občianskeho združenia

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať (prípadne ak by bol niekto taký zlatý a bol by mi ochotný pomôcť) s účtovníctvom nášho občianskeho združenia. Sme malá nezisková organizácia, neplatca DPH a nemáme žiadnych zamestnancov. Ako mám postupovať? Čo všetko je k tomu potrebné? Potrebujeme aj všetky bločky za výdavky alebo stačia bankové výpisy? Čo ak sme nakupovali krmivá a pomôcky "bez dokladu" pretože sme tak získali lepšiu cenu - je to veľký problém?

Za pomoc vopred ďakujem.
Naposledy upravil Iva 66 : 02.03.17 at 17:56
veronikasad Napíš aspoň region, ak by sa našiel niekto ochotný ti pomôcť
Iva 66 Považská Bystrica
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    1. Všetky bločky, všetky výpisy s banky
    2. Bez dokladu - s tým sa nedá nič robiť, ani uznať ako náklad/výdavok
    3. ak je celá činnosť len nezisková, príjem (do 200 tis.) tak Jednoduché účtovníctvo
    4. Daňové priznanie sa nemusí podávať, ak spĺňa podmienku "Občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane"atď ... § 41 Zákona o dani z príjmov
    5. Peňažný denník stačí v Exceli, alebo kúpiť v papiernictve a prispôsobiť - príjmy z nezdaňovanej/výdavky z nezdaňovanej činnosti.
    6. Knihu pohľadávok a záväzkov v Exceli
    7. Doklady pozakladať Rok/dátum, alebo Rok/pokladňa/banka
    Iva 66 Ak by sme kupovali bez bločkov za lepšiu cenu, stačia v takom prípade výpisy z banky, z ktorých je jasné, že sa kupovalo v obchode, ktorý súvisí s našou činnosťou?

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Nemáš nejakú známu, príbuznú alebo niekoho, s kým by si sa mohla stretnúť a on by Ti pomohol s účtovníctvom ? Alebo nejaká mačkárka, lebo takto cez net z toho budeš mať guláš.
    Iva 66 Už mám ...skúsim sa ešte popýtať, zatiaľ o nikom neviem...

    Účtovníctvo občianskeho združenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.