Zavrieť

Porady

Žiadosť o informáciu

Som konateľkou v obytnom dome, máme správcu bytov a nebytových priestorov, kde je 49 majiteľov bytov a 1 nájomný byt.
Máme 2 elektromery: 1 na výťah a druhý na osvetlenie spoločných priestorov. Môžme mať len 1 elektromer spoločný na výťah aj na osvetlenie spoločných priestorov a za akých podmienok? Doteraz nám všetko rozúčtovali po bytoch a nič z fondu opráv /ani opravy,údržbu výťahu/ pri ročnom vyúčtovaní.
Podľa ktorého zákona sa má oprava, údržba výťahu platiť z fondu opráv?
Naposledy upravil jojinkoh : 15.07.06 at 16:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Konateľka? fúha to je nejaká nová funkcia? ...aaale nechcem ta urazit, len neviem ake máš poslanie. Poznám domových doverníkov, alebo spravcov,predsedov spoločenstiev atd, ale s týmto som sa ešte nestretla. Ale podme k tvojej otazke. To že mate 2 elm. je uplne správne, lebo pri konečnom rozúčtovaní sa nie všetkým započitavajú naklady na výťah, ale zase všetkým sa rozratavaju naklady na osvetlenie spoločných priestorov. Pokial nemate špecificku situáciu, že sa rozratava všetko všetkým.V tom prípade by odpadla povinnost platit elektrarnam staly plat za elm. /čo mna aj hneva, pretože su to niekedy zbytočne naklady pri nizkých spotrebach/ Takže zaleži na tom.prajem pekny den.

    jojinkoh je offline (nepripojený) jojinkoh

    jojinkoh
    Milá Slavica, funkcia konateľa/konateľky je už pár rokov, keď je správca bytov a nebytových priestorov. Neviem, u spoločenstiev to nie je asi.
    Elena Navrátilová
    Ja tiež robím správcu SVB ale nie som konateľ. Možno to záleží akou formou robíš správcu. Ja ju robím na základe klasickej živnosti a nezakladala som za tým účelom s.r.o. Je to tak?

    jojinkoh je offline (nepripojený) jojinkoh

    jojinkoh
    Ja nie som správca, som konateľka za obytný dom a nemám živnosť. Správcu máme s.r.o. úplne mimo nášho paneláku.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    No to je asi jedno ako sa to vola, viem, že konatel ako funkcia existuje a ja som zvyknutá u konatelov v s.r.o.-čkach.... Zrejme zastupuješ panelak ako jeho zastupca.,alebo domový dovernik, ktorého si zvolili vlastnici. Tak o.k.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    jojinkoh : Podľa ktorého zákona sa má oprava, údržba výťahu platiť z fondu opráv? ....Ešte k tomu tolko: z fondu oprav sa majú platit opravy vytahov , pretože su to :spoločne časti a zariadenia bytov /zakon 367/2004 §10 ods. 3./ Naklady spojene s uživaním vytahu-čiže elektrina podlieha vyučtovaniu.

    jojinkoh je offline (nepripojený) jojinkoh

    jojinkoh
    Ďakujem, ale ešte by ma zaujímalo o tých elektromerov. Je možné mať 1 elektromer spoločný na výťah aj na spoločné osvetlenie?
    Elena Navrátilová
    Ak súhlasia všetci aj s platením elektriky za výťah. Najlepšie to bude ak to prednesieš na schôdzi. Nech sa členovia dohodnú. Záleží od toho či výťah používajú všetci.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    No lenže podla "najnovšieho" zákona zo zač. roka platia výťah aj na 1. poschodiach,pretože tam nastala zmena v tom zmysle, že dvere výťahov nesmú byť zablombované (uzatvorené) z bezpeč. dôvodov a tak to musia účtovať,hoci
    poznám kde si to dali podpísať nadpolovičnej väčšine a tie platby sa musia rozpočítať na ostatných

    jojinkoh je offline (nepripojený) jojinkoh

    jojinkoh
    Na poslednej-prednedávnom domovej schôdzi sme odsúhlasili 1 spoločný elektromer, ale na správe bytov /náš správca bytov a nebytových priestorov/ nám tvrdia, že musia s tým súhlasiť hlavne majitelia bytov z nižších poschodí, ktorí výťah "nepoužívajú". Tak teraz neviem.
    Sklenkova-prosím Ťa, ktorý zákon zo zač. tohto r.?

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    sklenkova
    No lenže podla "najnovšieho" zákona zo zač. roka platia výťah aj na 1. poschodiach,pretože tam nastala zmena v tom zmysle, že dvere výťahov nesmú byť zablombované (uzatvorené) z bezpeč. dôvodov a tak to musia účtovať,hoci
    poznám kde si to dali podpísať nadpolovičnej väčšine a tie platby sa musia rozpočítať na ostatných

    Nevieš aký zákon to je určite má nejaké číslo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.