Zavrieť

Porady

Centové vyrovnanie pri DPH

Dobrý deň,
chcem sa opýtať: pri posielaní DP DPH cez finančnú správu mi pri daňovej povinnosti robí rozdiel 0,01 eur oproti účtovnému programu. Viem, že centové vyrovnanie (sklad, FV / FP, pokladňa) sa účtuje cez účet 548 alebo 648. Platí to aj pri DPH??

343 AE / 648 AE
548 AE / 343 AE

Ďakujem za radu!!
Mija33 Poradte. Počiatočný stav na účte 343 120 - je 0,02,- centa. čo s tým?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka je offline (nepripojený) Jarka

    Jarka
    Tiez by som pouzila ucet 548. 648.Mne pri preberani s uct. programu nevznikaju taketo rozdiely,nacita sa to co program vytvori.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tweety2 Ja vytváram z účtovného programu XML súbor a ten následne načítam na finančnú správu a dosť často mi tam ukazuje rozdiel 1, 2 centy
    Jarka Áno to upozornenie vo výpočte DPH a základ v príslušných riadkoch kde je viac položiek býva niekedy rozdiel 0,1, 0,2 ale to neopravujem nakoľko viem že je to správne.Bez úpravy mi to išlo poslať zatiaľ vždy.
    tweety2 Ďakujem, pri najbližšom daňovom to vyskúšam
      zbaliť

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Mne tiež väčšinou ukazuje rozdiel 1 cent, neriešim to a posielam tak, ako mám v účtovníctve, nakoľko to mám správne, to sa stáva samozrejme, ak je nasčítaných viacej základov. ak by som to upravovala, potom je rozdiel medzi KV a DP DPH
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tweety2 Ale v niekedy to nejde poslať bez toho aby sa upravilo DP o tie centy
    babi2 ono upozorňuje na chybu vo výpočte DPH na základ, ale poslať mi išlo vždy
    tweety2 Ďakujem, musím to pozreť
      zbaliť

    Centové vyrovnanie pri DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.