Zavrieť

Porady

Parkovanie v EU - miesto dodania služby

Dobrý deň, chcem požiadať o radu pri určení miesta dodania služby.
Slovenská sro, platca DPH na Slovensku máva doklady o parkovaní v EU platené z firemných peňazí. Bežné malé bločky o krátkodobom parkovaní, cena je vrátane zahraničnej DPH.
Je miesto dodania takejto služby podľa § 15 ods. 1 a treba robiť samozdanenie ?
Alebo je to služba vzťahujúca sa k nehnuteľnosti (prenajímanie nehnuteľnosti, poskytnutie práva na užívanie nehnuteľnosti..) podľa § 16 ods. 1, miesto dodania je v eu a netreba robiť samozdanenie ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    je to sluzba podla §16,1 a miesto dodania je tam, kde sa parkovisko nachadza... samozdanenie nerobite

    https://podpora.financnasprava.sk/18...miesto-dodania
    Naposledy upravil martinez : 25.05.17 at 11:00
    Krakonoš Ďakujem

    Parkovanie v EU - miesto dodania služby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.