Zavrieť

Porady

Dedičstvo bytu po rodičoch je súčasťou spoločného majetku?

Dcéra je jedináčik, po našej smrti samozrejme zdedí náš byt, je vydatá, bude tento byt súčasťou ich spoločného majetku v prípade ich rozchodu, čiže aj delenia? ako zabezpečiť, aby byt ostal len jej? vopred ďakujem za všetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    NIE. Je to výlučný majetok.
    Ovšem! Pokiaľ sa do údržby bytu vrazia spoločné peniaze - tieto náklady sa delia, ale byt samotný je výlučným majetkom dcéry a nespadá do BSM.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    delonka Misoft, veľká vďaka, niečo podobné sa mi aj zdalo, nemala som však istotu, byt je už zrekonštruovaný, dôležité je, že samotný byt nie je súčasťou BSM. , želám ti pekný dníček.
    vicktor Zatko ma isto radost z takej starostlivej svekruse.
    delonka milý victor, trhni si nohou, mám svoje dôvody prečo som sa na to pýtala a samozrejme, želám aj tebe pekný deň.
    buchač vicktor (Dnes 11:48) Zatko ma isto radost z takej starostlivej svekruse.
    ========================
    Svekrušu nechajme na pokoji...
    Hm...ale otázka znie, či by aj Tvoja manželka mala radosť zo svojej svekruši.

    Ale ak má niekto dôvod na takéto konanie, tak niet o čom.
    Veď si vezmi taký príklad.
    Čo ak partner dediča je nejaký gambler, prípadne dlhuje kade - tade a v prípade dedenia by sa dostal k majetku ?
    A na ktorý by okamžite skočil exekútor alebo by skončil niekde v herni. ?
    Čo by si robil TY v takomto prípade ako oprávnený dedič, ktorý by doplatil na excesy dilina ?

    To isté platí aj pre darovanie nehnuteľnosti za života rodičov svojim deťom.
    Takže je na mieste otázka.
    Čo by si robil TY, ak by partner Tvojho dieťaťa doplatil na takéto konanie ?
      zbaliť
    delonka ď. dmc, uvažovali sme aj o možnosti daru, keďže sa však nemá s kým deliť, stačí dedičstvo., už ako s ním naloží...to je hudba budúcnosti a vec jej rozumu...ešte raz ď.
    dmc Dar sa da vyuzit aj v tom pripade ak do buducna hrozia od darcu/ porucitela dlhy....... tie by sa v pripade dedicstva zapocitavali....to len tak.. na okraj

    Dedičstvo bytu po rodičoch je súčasťou spoločného majetku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.