Zavrieť

Porady

Ukončenie PP počas trvania rodičovskej dovolenky

Ahojte, poprosím o radu. Máme zamestnankyňu, ktorá je na rodičovskej dovolenke. Zamestnávateľ s ňou uzavrel dohodu o skončení pracovného pomeru k 30.6.2017. Potrebujem jej preplatiť dovolenku. Môžem jej ju preplatiť v júnovej výplate? Čo s odvodmi, nakoľko v zdravotke je odhlásena, nemá postavenie zamestnanca a na sociálke má prerušenie ?Viete mi niekto poradiť?Ďakujem pekne za radu
Naposledy upravil Jan Hrach : 10.06.17 at 10:54
veronikasad Ide sa evidovat na UP alebo má iné zamestnanie?
Jan Hrach Nastupuje do iného zamestnania.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Pri preplatení dovolenky počas trvania prerušenia poistenia v SP sa tento príjem rozpočíta na obdobie posledného kalendárneho roka pred posledným prerušením, ak v tom spomínanom období nepracovala, tak na obdobie čerpania materskej dovolenky (ak to bolo tak, že MD a následne RD). Odvody budú iba na úrazové poistenie. Ak pracovala, tak na obdobie kedy pracovala (tam odvody do všetkých fondov) a plus obdobie čerpania MD (tam odvody iba na ÚP) .... chcelo by to dátumy. Nepodáva sa prihláška, táto zamestnankyňa sa uvádza do výkazu poistného a príspevkov. Z preplatenej dovolenky treba odviesť odvody aj do ZP.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jan Hrach Ďakujem pekne. A do ZP ju mám prihlásiť ako, keď momentálne nemá počas RD postavenie zamestnanca,
    Pepa Prihlásiť a odhlásiť v jeden deň 30.6. kódom 2Y - ale toto bez záruky. ZP nie je moja parketa.
    Jan Hrach Super, ďakujem ešte raz. Má to byť presne tak, ako píšeš :-)
    Pepa .... to som rada.
    Jan Hrach Ešte ma tak napadlo, ak má zamestnanec uplatnenú odpočítateľnú položku na ZP, aj tak tam idú odvody?
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak má nevyčerpanú D, tak nie, že môžeš ale musíš jej ju preplatiť.
    Jan Hrach Ďakujem pekne za reakciu. Je mi jasné, že musím. Len mi nie je jasné, ako je to s odvodmi, keďže jej to preplatím v júnovej výplate a v sociálke má prerušenie. Ešte prosím o radu, či z preplatenej dovolenky idú odvody aj do zdravotky. Ďakujem krásne
    Jan Hrach Ďakujem krásne za reakciu. Len mi nie je jasné, ako je to s odvodmi, ak jej to preplatím v júnovej výplate a ona má v sociálke prerušenie, keďže je na rodičovskej dovolenke. Ešte prosím o radu, či z preplatenej dovolenky idú odvody aj do zdravotky, Ďakujem pekne.

    Ukončenie PP počas trvania rodičovskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.