Zavrieť

Porady

poškodenie auta v autoumývarke

Dobrý deň. Autoumývárka mi zoškrela lak na viacerých miestach môjho auta BMW 730D, na mieste som aj spísal protokol o nehode s pracovníkom čerpacej stanice a následne žiadal preplatenie škôd od majitelov čerpacej stanice. Odpísali mi, že za toto poškodenie zodpovednosť nenesú, lebo sa to stalo tým, že môj lak na aute bol nekvalitný. Mal som niektoré časti auta prestriekavané, ale robili mi to vždy v autorizovanom servise priamo v BMW, takže lak mám v poriadku. sam zamestnanec benzínky mi priznal, že chvílu predomnou, tam boli technici a čistil trysky autoumyvárky, či také niečo a zabudli po vykonaní servisu na umyvarke vrátiť nastavenie do stavu, ked ho možu používat opat zakazníci, t.j. nechali nastavené príliš vysoko tlaky trysiek s vodou. Mám všetko aj nafotené. Neviem na koho sa obrátiť a či mám nárok žiadať náhradu škody ďalej.ked sa mi to stalo,
Ďakujem za odpoveď
Naposledy upravil r.ena : 12.07.17 at 16:02 Dôvod: doplnenie
media-share-0-02-05-639d5a1613023a94807a30d9776bdd61760c1880a7f237d1b1142bb74f52286d-04781942-f4.jpg  
media-share-0-02-05-53a27be498d2397521250228677b94e16fbbb17b3823848e5c6d944208e1337e-8a1d195c-4a.jpg  
media-share-0-02-05-e869dacf8d5b298f25e5fbdd753f1d2c3d3057c90eb24687b4587275d93bcf9a-79287675-5e.jpg  
1/1
lujza.j Na foto je este sneh.....?!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Mal som niektoré časti auta prestriekavané, ale robili mi to vždy v servise priamo v BMW, takže lak mám v poriadku.
    ------------------------------------------------------------
    To je tak na reklamáciu lakýrnických prác v servise, kde ti prestrekávali lak. Ako sám vidíš, lak nemáš v poriadku, nebola nanesená základná farba, alebo nebol pripravený základ pod farbou. Otázne je aj to, či lak aj vypaľovali, alebo len nastriekali a nechali vyschnúť. Autoumývarka je v tom nevinne. Umývaj si auto sám v samoobslužnej umývarni, keď máš taký lak.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    ivka70, bubkoch, Mila123, faro1, mareko
    Nevhodné (1)
    4
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    r.ena nemyslím si, že v autorizovanom servise BMW by si dovolili urobiť niečo také, že by odflákli prestriekavanie tak ako hovoríš. okrem toho, ked sa mi to stalo, sam zamestnanec benzínky priznal, že chvílu predomnou tam boli technici a čistil trysky, či také niečo a zabudli po vykonaní servisu na umyvarke vrátiť nastavenie umyvárky do stavu, ked ho možu používat opat zakazníci, t.j. nechali nastavené príliš vysoko tlaky trysiek s vodou.
    faro1 Zapamätaj si jedno: Lak opravovaný - prestriekavaný nebude nikdy taký ako z výroby. Tam sa používajú iné technológie ako v servise, aj keď v autorizovanom.
    mareko
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Mám všetko aj nafotené. Neviem na koho sa obrátiť a či mám nárok žiadať náhradu škody ďalej.ked sa mi to stalo
    Neviem, čo toľko špekuluješ.
    Umyvárka (majiteľ) tvrdí jedno a Ty druhé.
    Technické detaily ohľadom autorizovaného servisu BMW nechajme teraz bokom. Nechajme bokom aj tie fotky, ktoré ale o niečom aj svedčia.
    Si si istý, že poškodenie spôsobili tryska, lebo to tvrdil zamestnanec...nuž pekný člen, čo ide proti zamestnávateľovi.
    Ale na súde by spieval niečo úplne iné.
    Spomenul som súd...takže ak nevieš kde sa máš obrátiť, tak vedz, že iba tam a nikde inde.
    No svoje tvrdenie budeš musieť preukázať...no nie nejakými rečmi, lež znaleckým posudkom. Ten si najprv zaplatíš. Taktiež zaplatíš poplatky na súde pri podaní žaloby. Kedy sa to dostane na súd, to je vo hviezdach...dovtedy možno aj to baworo zhnije...
    Takže si spočítaj pre a proti...rozhodni sa sám, na to Ti založenie žiadnej novej témy na Porade nepomôže.
    --------------------
    Mimochodom...
    Na jednej strane vravíš o zoškretí laku. Teda ja to chápem tak, že lak zoškreli kefy.
    Na strane druhej tvrdíš niečo o tryskách a tlaku. Na umyvárkach nie je až tak veľký tlak, aby šiel do laku.
    Ine je to už u tých samoobslužných, kde je ten tlak teda solídny...
    Takže ako je to teraz ?
    ---------------------
    - Autorizovaný servis a servis značky (všeobecne) nie je to isté.
    - Značkový je len pre danú značk, iné značky do haly nepáchnu.
    Autorizovaný má len a len štempeľ a robí všetko od Škodoviek po BMW...

    Boh vie, kde si bol.....
    lujza.j Poplatky drahsie +- ako streknutie dielov....

    poškodenie auta v autoumývarke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.