Zavrieť

Porady

je vhodné použiť na výstavbu pivnice staré škvarobetónové tvárnice?

Chcem vymurovať pivnicu a namiesto betónovania alebo použitia šalovacích tvárnic či asi najvhodnejšieho kameňa uvažujem nad použitím škvarobetónových tvárnic so starej zbúranej garáže. Poradte aký mate na to názor? Najviac sa obávam ich nasiakavosti. Pivnica bude celá v zemi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    meno je voľne môžeš mi aj povedať dôvod? Ďakujem.
    vicktor Ja nie som stavbar, preto som nechcel radit ako prvy, ale tiez ma tato odpoved zaujala. Pretoze urcite skor do pivnice nez na mury obytnych miestnosti.
    Otazne je ci maju este stale dostatocnu pevnost a nosnost "vdaka" veku aj otrasom, padom pri burani.. Resp. ci to bude solo pivnica v zahrade alebo pod rodinnym domom.
    chandler lebo sa tam zvonka dostane voda a tie tvarnice funguju len ked su suche. do pivnic sa pouziva beton, lebo mu voda nevadi.
    vicktor Budu suche ked sa zaizoluju. Ja mam betonove zaklady a tiez izolovane, aj ked "betonu voda nevadi".
      zbaliť

    harctom je offline (nepripojený) harctom

    harctom
    Nenapísali ste čo chcete v tej pivnici robiť, skladovať, obývať....
    Dá sa použiť ak chcete vlhkú pivnicu, ak suchú treba urobiť z vonkajšej strany dokonalú hydroizoláciu (popr. zateplenie), čo bude potrebné v prípade akéhokoľvek materiálu
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    meno je voľne chcem tam skladovať zemiaky a zeleninu, viem že niekedy pivnice neboli izolovane a zemiaky v pohode skladovali aj do novej úrody. Riešilo sa to odvodnením prípadne vykopali v rohu jamu kde stiekla prípadná voda aby podlaha v pivnici nebola zatopená. Nešlo by to tiež takto? Susedia čo izolovali majú z pivnice bazén. Voda sa tam stále nejak dostane.
    meno je voľne Pardon, zabudol som poďakovať za odpoveď. Som vďačný za všetky názory. Hlavne nejaké odborné z argumentami. Ďakujem.
    harctom ak susedia zle izolovali to nie je chyba systému, ale realizácie !
    Ak chcete skladovať zeleninu, odporúčam si naštudovať podmienky skladovania na nete je toho kopa. Inako sa skladuje zelenina, inako ovocie, inako nápoje, všetko má svoj postup, ktorý treba dodržať a nemožno miešať napr. zemiaky s jablkami atd.
    meno je voľne ďakujem za odpoveď, ale ja som dal otázku ohľadom tvárnic a nie skladovania zeleniny alebo ovocia. Zaujíma ma to po stavebnej stránke. Ale aj tak ďakujem za komentár.
    buchač harctom (23.06.17 14:40)... a nemožno miešať napr. zemiaky s jablkami atd.
    ==================
    Nesúhlasím !

    Predsa v minulosti boli na dedinách len také pivnice...a skladovalo sa v nich všetko, a dokopy v jednej pivnici.
    ...a dobre postavené pivnice fungujú do dnešných čias.
    Mária27 My sme mávali len kopanú pivnicu, nad ňou strechu, nikdy v nej nebola voda. V pivnici sme mávali zeleninu, ovocie na hóre.
    vicktor Lebo tam nebola spodna voda.
    U nas v starsich domoch maju v pivnici studnu a po dazdoch vycerpavaju vodu von.
    bettylou sa vám tam neprehrehrýzli myši? dáva sa zvnútra králičie pletivo. Ako sa to robilo predtým, neviem.
    afrikánka Škrvárobetonové tvárnice nie sú rozhodne vhodné. Iba betón, tvárnice..... Ale v prípade vysokej spodnej vody je aj betón rizikový. Záleží na perfektnej izolácii betónu.
      zbaliť

    je vhodné použiť na výstavbu pivnice staré škvarobetónové tvárnice?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.