Zavrieť

Porady

Minimalny VZ garancneho poistenia

Ahojte,
chcela by som sa spytat, aky je mininalny vymeriavaci zaklad na garancne poistenie od 1. augusta 2006. Rozlisuje sa pre dohodarov a pre "normalnych" pracujucich?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Lilith
    Ahojte,
    chcela by som sa spytat, aky je mininalny vymeriavaci zaklad na garancne poistenie od 1. augusta 2006. Rozlisuje sa pre dohodarov a pre "normalnych" pracujucich?
    Dakujem
    Minimálny základ sa zatiaľ nemení - zostáva 6900 Sk za zamestnanca pracujúceho na pracovnú zmluvu. Zmení sa to až zmenou výšky minimálnej mzdy - od 1.10. ak dôjde k zmene. U dohodárov je minimum vlastne suma vyplatenej odmeny za vykonanú prácu - t.z. platia z toho, čo zarobia.

    tomare je offline (nepripojený) tomare

    tomare
    Lilith
    Ahojte,
    chcela by som sa spytat, aky je mininalny vymeriavaci zaklad na garancne poistenie od 1. augusta 2006. Rozlisuje sa pre dohodarov a pre "normalnych" pracujucich?
    Dakujem
    Ale tak ako pre zamestnanca tak i pre dohodára bude platiť od 1.8.2006
    maximálny VZ pre garančne poistenie.

    skocka je offline (nepripojený) skocka

    matka - podnikateľka skocka
    Neviem, ako chce Sociálna poisťovňa zistiť vymeriavací základ a výšku poisteného pre garančné poistenie u dohodára, keď v Mesačnom výkaze poistného a príspevkov - príloha (nové tlačivá) žiadna kolonka na garančné poistenie nie je. Dala som otázku aj na Sociálnu poisťovňu, či sa garančné poistenie nebude vykazovať za dohodára tak, ako sa vykazuje za úrazové poistenie, no do dnešného dňa odpoveď neprišla.
    U zamestnanca je VZ rovnaký ako pri nemocenskom poistení (aj čo sa týka minima), no u dohodára nie.
    Očakávala som, že mechanizmus vykazovania garančného poistenia u dohodára bude podobný ako pri úrazovom poistení. Ale to asi Sociálnu poisťovňu nezaujíma.

    Skočka

    Minimalny VZ garancneho poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.