Zavrieť

Porady

Odstupenie od zmluvy do 14dni bez povodneho obalu (ESHOP)

Dobry den,

Kupil som notebook a po tyzdni pouzivania som si vsimol ze nie je tak plynuly ako by mal byt. Po chvilke browsovania som objavil, ze je to nereklamovatelna chyba DELL (viacero ludi sa pokusalo to reklamovat).

Krabicu uz nemam.

Pisal som predajcovi ci je mozne produkt takto vratit. Napisal mi ze nie. Je to skutocne tak? Nemal by len pozadovat naklady na prebalenie tovaru? Nefunkcny notebook mozem akurat niekomu darovat

Dakujem
M.
Naposledy upravil Michal Ovsanik : 29.06.17 at 04:43 Dôvod: :) nedorozumenie ... pridanie poznamky o eshope
buchač Ja som trochu pobrowsoval (20 sekúnd)... šak mohol si aj Ty.
Čuduj sa svete, čo so vybrowsoval...

https://www.podnikajte.sk/pravo-a-le...y-eshopu.xhtml
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pouzity a poskodeny tovar nemozes len tak vratit,ale mas narok reklamovat.

    Predajca nemoze odmietnut prijat reklamaciu. Precitaj si na strankach predajcu obchodne podmienky,tam ma urcite uvedene,ako treba postupovat pri reklamacii vyrobku.
    Necitaj rozne fora "so zarucenymi radami",ale komunikuj s predajcom.

    O svojich pravach si mozes vopred precitat aj tu http://www.pravaspotrebitela.sk/inde...hures&itemid=9

    Vyhodit krabicu od notebooku? Do buducna takuto chybu nerob.Na krabici mas zopar dolezitych udajov, ktore mozes neskor potrebovat.

    Ak aj nemas povodny obal, nie je to dovod na odmietnutie reklamcie.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Hmmmm... kúpil si, rozbalil, používal a TY teraz chceš odstúpiť? Kupoval si to v obchode? Tak smola! Toto platí pri obchode na diaľku (e-shopy) a platia tam isté pravidlá. Možeš akurát reklamovať. Predajca má pravdu. Prečítaj si zákon o ochrane spotrebiteľa.
    Michal Ovsanik Bol to eshop
    misoft Aj tam platia isté pravidlá - v pôvodnom balení a NEPOUŽÍVANỶ! Ty si predsa už aktivoval operačný systém!

    Odstupenie od zmluvy do 14dni bez povodneho obalu (ESHOP)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.