Zavrieť

Porady

Má zamestnávateľ právo nedať mi výplatu???

Pracoval som na dohodu vo firme ako strojnik a firma mi k tomu vybavila strojnicky preukaz.Po troch mesiacoch má prepustili (nebolo roboty),zamestnal som sa inde a po dvoch mesiacoch mi znova dali ponuku z danej firmy ísť naspäť na TPP.Nastupil som a po roku sa mi naskytla možnosť práce v zahraničí typu teraz alebo nikdy (nástup ihneď),tak som sa po búrlivej debate so šéfom rozlúčil s tým,že končím a v pondelok nepridem-nastupujem v zahraničí do práce ( nedodržal som mesačnú výpovednú lehotu )Po týždni som sa zastavil u už kludneho šéfa a ten mi povedal že mi podpíše výpoveď dohodou spätne k tomu piatku ale aby som sa vzdal výplaty lebo že aj tak mi strhne za strojnicky preukaz(ale ten som si robil ešte keď som tam bol na dohodu) , dovolenku a zbytku sa mám vzdať lebo ma v zime platil aj keď som nevykonával prácu strojnika(pracovali sme v teréne na firme a v dielni).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokiaľ dôjde k ukončeniu pracovného pomeru dohodou, zamestnávateľ nemá právny nárok na zadržanie časti alebo celej mzdy, okrem zákonných zrážok, ktorými sú platby poistného a preddavku na daň.

    Ak by pracovný pomer koncil výpoveďou a ty by si nedodržal výpovednú dobu, ak to máš v pracovnej zmluve, zanestnavatel má nárok na náhradu za nedodržanie vypovednej doby.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    PeterKovanda Ďakujem za odpoveď a prosím Ťa čo to znamená " náhrada za nedodržanie výpovednej lehoty"? To si on povie že :uplatňujem si náhradu vo výške tvojej výplaty a hotovo??? A ešte by ma zaujímalo či si môže nárokovať aj preplatenie toho školenia čo som absolvoval prvý raz ako dohodár , ďakujem.
    veronikasad Pozri do pracovnej zmluvy, či to máš uvedené v ostatných dojednaniach... Preplatenie školenia si uplatniť nemôže. To by si musel mať uzatvorenú dohodu o zvyšovaní kvalifikácie s vyčíslenik nákladov a záväzkom zotrvania určitej doby u zamestnávateľa.
    veronikasad Ak si mal nevyčerpanu dovolenku a zamestnávateľ ti vykázal absenciu, z tohto titulu ti môže dovolenku krátiť, ale len dovolenku, na ktorú ti vznikol nárok v roku 2017. Ak absenciu nemáš, nevyčerpanu dovolenku ti musí preplatiť v poslednej výplate.
    PeterKovanda Ďakujem za odpoveďe a prosím ťa kde sa mam obrátiť na akú inštitúciu v prípade nevyplatenia mzdy?
    veronikasad Dodržiavanie Zákonníka práce preveruje Inšpektorát práce. V prípade zistenia pochybenia, môže zamestnávateľovi udeliť pokutu, nemôže však nariadiť výplatu mzdy. Ak sa so zamestnávateľom nedohodnes, nárok si budeš musieť uplatniť cestou súdu.
    PeterKovanda Ďakujem za pomoc.
      zbaliť

    Má zamestnávateľ právo nedať mi výplatu???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.