Zavrieť

Porady

Narok na cely byt

Mama vlastni byt? no cca pol roka v nom uz nechce byvat,lebo po smrti otca sa uz boji byt co len sekundu niekde sama. Tak som ju vzal k sebe,neplati mi ziadne najomne ani neprispieva na nic, z dochodku plati svoj byt v ktorom nebyva ale nechce ho predat ani prenajimat ani nic. Mam este jednu sestru ktora ale o mamu nema vobec zaujem. Nevola nestara sa ,otcobi nebola ani na pohreb ani mi z nicim okolo pohrebu a ani teraz vobec nepomohla. A k sebe by mamu nevzala vobec. To rovno povedala. A tak sa musim o nu starat a platit vsetko sam. Vsetky starosti okolo lekarov, a stravy a kam treba s nou ist autom su len na mojej hlave. Mam rodinu 3 deti. Byvame v 3-izbovom byte teraz ja s manzelkou, moja mama a 28 rocna dcera a moj 4-rocny syn a teraz v lete k nam domov prisiel este na prazdniny 25-rocny syn. Vsetci traja su v 1 izbe. Mama prebyva cely den v obyvacke a tam aj spi.a my s manzelkou v spalni.Kedze mama je taka ze odmieta zmenit trvaly pobyt, tak nemam ziaden doklad ze sa o nu staram a tym padom ak by sa s nou nieco stalo, tak so sestrou,ktora sa nestara dedime rovnakym dielom a este sa mi vyhraza ze bude chcietaby som ju vyplatil do posledneho centa. Myslim,ze by to nebolo fer ani voci mojim detom,ktore sa utahuju a ani kvoli mne.Ako to osetrit aby to tak nedopadlo?
7 komentárov     zbaliť
alaya1 ach, len ci si spomenies na to, kolko noci mama kvoli tebe nespala, kolko si "utahovala" aby si ty mal.....skoda, ze na to niektore deti zabudaju a su ochotne sa postarat, az ked z toho nieco maju.
Kvaka Mne sa nezdá, že on by bol ako "niektoré dieťa", že sa o ňu stará len preto, aby z toho niečo mal. Má zatiaľ iba dobrovoľné povinnosti, vracia mame to, čo mu ona dala, ale má zároveň doma stiesnené podmienky, ktoré by nemusel mať, keby sestra..., keby iné riešenie.... Pozerám sa na to nielen z pohľadu dcéry, ktorá sa starala, (poznám stiesnené podmienky), ale aj z pohľadu mamy, o ktorú sa bude o chvíľu možno treba tiež starať. Pocit krivdy u neho je namieste. S dedením na veci nič nezmení, zákon nepustí, ale od mamy by mohol žiadať príspevok na domácnosť.
Mária27 a od sestry by mohol žiadať výživné na mamu
alaya1 boze moj, nechcela by som sa takychto veci dozit. Aby deti za mna vyzivne platili...
buchač alaya1 (Dnes 15:06) boze moj, nechcela by som sa takychto veci dozit. Aby deti za mna vyzivne platili...
================
Slovami klasika :

Lidi jsou kurwy. Mrdaj a kradou.
jslancik alaya1, len či si na to spomenie aj jeho sestra... aj kvôli nej mama mnoho nocí nespala atď. ono ľudia sú divní, niektorí majú v sebe určité požiadavky na spravodlivosť, hlavne keď sa im krivdí.
alaya1 prispevok pise on, nie sestra, tak na neho reagujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Keby si aj matka napisala trv.pobyt u teba,alebo by ti podpisala nejake prehlasenie, ze sa o nu staras,nic sa nemeni na tom, ze mate obaja surodenci v pripade matkinej smrti mate rovnaky narok na dedicstvo po nej.Nikde v zakone nenajdes napisane, ze by dieta,ktore sa o rodica stara, ma narok na vyssi podiel.

    Mozes si pohovorit s matkou,aby prispievala na stravu a chod tvojej domacnosti.
    A taktiez ti moze svoj byt podarovat,ci "predat",ak sa tak rozhodne.Tym padom byt nebude predmetom dedicstva...
    Naposledy upravil arizona : 22.07.17 at 04:35

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    aj tu vidieť, že najväčší hajzli sú príbuzní

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    tronnik, Torch, crivit, Paan
    Komentár, nie odpoveď (1)
    3
    korela Ťažko povedať, je to trochu aj inak na tomto svete. Ale to je o inom.
    Inak v našej rodine, či už z otcovej, alebo maminej strany, dcéry dochovávali rodičov, a bratia ani nemali záujem o dedičstvo. Na počudovanie vždy išlo o jednu dcéru s viacerými bratmi. Možno preto to bolo jednoduchšie. Vzájomne sa spolu dohodli, takže bez sporov.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Hm...asi sa naserieš, keď Ti poviem na rovinu, že si mäkký.
    Tvaroh je tvrdší, o ovčom syre ani nevravím.


    P.S.:
    Kúúúwa, kde som ja len tento príbeh videl...
    Naposledy upravil buchač : 08.07.17 at 15:23

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Julia Cizova, Kvaka, afrikánka, bjuty smis, Martuk
    Nevhodné (3)
    Spam (1)
    1
    buchač Tomu (prípadne jeho nasledovníkom-klonom), čo ohodnotil môj príspevok ako neužitočný, odkazujem a želám, prajem len jediné.
    Nechci, modli sa k Pánu Bohu a všetkým svätým, aby si nemal, nezažil podobné problémy, ako má momentálne zadávateľ otázky.

    Ja/my ich už mám za sebou, svokra zomrela...a švagrovci ? Tých máme na háku...zomreli pre nás tiež, neexistujú.
    Kvaka My sme sa spolu delili o starosti, nič sme nikdy nechceli, všetci štyria vychádzame fantasticky, moje deti by tiež odmietli peniaze, ale ja, ak by som pomoc potrebovala, by som to riešila sama, spravodlivo.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Nepises ci matkin byt je to v tom istom meste. Ak ano, dcera a syn mozu ist do volneho bytu.
    Kolko rokov ma matka? Je pri zmysloch? Treba ju spracovat aby ti byt darovala alebo kvazi-predala. Sestra sa sice nase..., ale ved uz teraz nevychadzate.
    Nie je pri zmysloch? Sup s nou do domova, pretoze po case o zmysly pridete postupne tvoja manzelka, ty, dcera, syn, rozpadne sa ti rodina.

    Si vlepsej situacii nez toto: poznam rodinu kde to takto dopadlo, ale matka rozdelila byt este za svojho zivota, odvtedy jeden sa stara, druhy matku ignoruje, vyhodil synovca z volneho bytu ze polovica je jeho, odmieta platit polovicu nakladov, ale uz ma pol bytu na papieri. Ty mas moznost ziskat ho cely.

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    Ty nie si asi z najlacnejsich opatrovatelov. Za svoju pomoc Tvojej matke ziadas ako odplatu jeden byt, co by asi bola kralovska odmena po prepocitani na hodinu prace a este mas pocit, ze sestra, ktora by tvoju starostlivost svojej matky zaplatila polovicou bytu je *****.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Jakubec....prečítaj si pozornejšie aj toto :

    "A tak sa musim o nu starat a platit vsetko sam. Vsetky starosti okolo lekarov, a stravy a kam treba s nou ist autom..."

    Vysvetlím viac, alebo nie je potrebné ???
    ----------------------------------
    Áno, tá odplata požadovaním celého bytu je také chrťácke, no nepoznáme pozadie rodiny.
    No uvedom si fakt jedno.
    Tá starostlivosť sa nedá vyčísliť peniazmi...proste NEDÁ. Ono to nie je ako v DSS, tam sa opatrovateľky striedajú. No tu sa rodina musí tiesniť, prichádza o svoj životný režim, nevraviac už aj o tom, že ak zadávateľ pracuje, tak je v jednom kolotoči.

    No sestra sa jednoducho nestará...
    Ako som spomenul vo svojom príspevku, tak takáto situácia má aj svoje riešenie, ako sestru zapojiť do starostlivosti.
    Ono by stačilo, ak by ošetrujúci lekár zdvihol telefón a zavolal na patričné miesto. Ako dôvod = zanedbanie povinnej starostlivosti.
    dmc Ono ani toto nieje take jednoduche.
    vicktor Jakubec: :"...ziadas ako odplatu jeden byt, co by asi bola kralovska odmena po prepocitani na hodinu prace..." - clovece predstav si ze ludia dedia po rodicoch aj v takom pripade ze sa o nich takto nestarali - prepocitaj superkralovsku odmenu za nic - bude to delenie nulou ... hmmm co povies?
      zbaliť
    Určite si s matkou pohovor, ak sa dá, vysvetli jej situáciu zo svojho pohľadu a podľa toho konaj.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    rodičia si musia za svojho života (ak sa to dá) usporiadať svoje majetkové pomery. Tí vedia najlepšie zhodnotiť kto z dedičov a ako sa podieľal na ich pohode. Lebo v dedičstve je "dôležitý" aj zohnutý klinec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.