Zavrieť

Porady

Tyka sa ma hypoteka ak som podielovy spoluvlastnik bytu, ale nie som spoludlznik hypoteky?

Dobry den,
potrebujem poradit. S byvalom mame podielove spoluvlastnictvo bytu 1/2. Ona ma na sebe hypoteku, ja nie som spoludlznik.
Chce odomna aby som jej za 1 symbolicke euro podpisal zmluvu o zruseni podieloveho spoluvlastnictva, ja ziadam vratenie 2500 eur, ktore som investoval na zaciatku.
Jej sa to zda neadekvatne a nemieni mi nic dat.
Pripadne ak prestane splacat byt, bude sa hypoteka a splacanie nejak tykat aj mna kedze som spoluvlastnik alebo nie?
DAkujem za rady
5 komentárov     zbaliť
Mária27 Ako si prišiel k 1/2 bytu? Okrem tých 2500 eur zaplatila všetko ona - aj celú hypotéku?
LiliSK Dala ma tam ako spoluvlastnika lebo bola do mna tak velmi zamilovana. no bohuzial sme spolu skoncili. A ano okrem mojej sumy vsetko ona preto nic neziadam viac od nej len tych 2500 naspat.
Dáša_ platil si platby spojené s bytom? dan, voda, teplo......
sito A na kávu ste sem - tam chodili? Kto platil
vicktor Tiez nechapem - brala hypoteku sama, tak bola vylucnou vlastnickou, potom polovicu darovala a banka suhlasila???
Alebo uz pri brani hypoteky ste boli pol-na-pol a banka ta vynechala???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pedpokladám,že pri hypotéke je založený celý byt, teda aj tvoja polovica. Ty však v skutočnosti môžeš stratiť len tých 2500€, aj keby prišiel exekútor.

    Zrušiť a vyporiadať spoluvlastníctvo je najjednoduchšie dohodou. Ak chceš byť spravodlivý, akože vidím, že chceš, mohol by si zvážiť aj to, či si počas spolužita neušetril napr. na nájomnom ... a či nárok na vrátenie sumy svojho vkladu neznížiš.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Žabinka, Tweety, arizona, Ing. Ľubomír Janoška, afrikánka, Katy a R
    6

    Tyka sa ma hypoteka ak som podielovy spoluvlastnik bytu, ale nie som spoludlznik hypoteky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.