Zavrieť

Porady

Účtovanie DPH pri registrácii v ČR

SZČO, neplatca DPH na Slovensku účtuje v JÚ. Keďže má všetky príjmy z Čiech vznikla mu povinnosť registrácie v Čechách=kvartálny platca DPH, v Čechách účtuje PÚ.
Neviem ako mám postupovať pri účtovaní v JÚ, keďže má české VF s DPH a na Slovensku je neplatcom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    otázka
    SZČO, neplatca DPH na Slovensku účtuje v JÚ. Keďže má všetky príjmy z Čiech vznikla mu povinnosť registrácie v Čechách=kvartálny platca DPH, v Čechách účtuje PÚ.
    Neviem ako mám postupovať pri účtovaní v JÚ, keďže má české VF s DPH a na Slovensku je neplatcom.

    V JU bude česká DPH príjmom neovpl. ZD.

    Z hľadiska prehľadnosti však doporučujem viesť PU aj na Slovensku.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    otázka
    SZČO, neplatca DPH na Slovensku účtuje v JÚ. Keďže má všetky príjmy z Čiech vznikla mu povinnosť registrácie v Čechách=kvartálny platca DPH, v Čechách účtuje PÚ.
    Neviem ako mám postupovať pri účtovaní v JÚ, keďže má české VF s DPH a na Slovensku je neplatcom.
    FO vedie dve účtovníctva? Aký je dôvod?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Na slovensku môže viesť JU, v čechách musí PU (povinnosť podľa českých zákonov).
    Z hľadiska splnenia dikcie zákona (slovenského) musí všetky doklady vystavené v ČR zaúčtovať na slovensku v JU, čo je síce neprehľadné, ale nie nemožné. Bolo to uverejnené aj v niektorom Poradcovi.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Ja by som len chcela vedieť, či je SZČO účtovnou jednotkou v Čechách aj na Slovensku.

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Ďakujem Vám za ohlasy. Áno, SZČO je účt.jednotkou u nás aj v Čechách, kde má inú účtovníčku na PÚ, ktorá mu robí papiere jednorazovo na konci roka. Ja mu vediem JÚ a mzdy.
    Takže príjmy a výdaje, ktoré sa týkajú DPH /sú to vlastne len doklady v českých korunách/ účtujem ako písal Benka vyššie, len ZD a DPH neovplyv., lebo je vysporiadané.
    Naposledy upravil otázka : 25.07.06 at 11:20

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    To otázka:

    A ako potom robíš daňové priznanie z príjmov Fo na konci roka?

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Zatiaľ som ho robola normálne. Platcom v Čechách sa stal ku 6.4.2006.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    otázka
    Zatiaľ som ho robola normálne. Platcom v Čechách sa stal ku 6.4.2006.
    Ja som mal na mysli daňové priznanie z príjmov fyzickej osoby. Do DP FO musíš uvádzať aj príjmy zo zahraničnia.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    otázka
    Ale samozrejme, vzájomným zápočtom. Daň vždy uhrádzal v ČR.
    Nie je to také jednoduché, ideálne je viesť pre SZČO pri takýchto príjmoch PU.

    Vzťah medzi SZČO-slov. živnosť a SZČO-česká živnosť(príp.prevádzkareň v ČR) je kvázi ako medzi sro a jej organizačnou zložkou v ČR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.