Zavrieť

Porady

Výpis z registra trestov, kde?

Kde sa dá vybaviť výpis z registra trestov? U nás na matrike to nie je možné, odporučili poštu. Ale sa mi zdá, že sa to nejako dá vybaviť aj inak.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-...-z-registra-tr

    Kde si vybavím výpis z registra trestov?
    Žiadosť o výpis z registra trestov sa podáva písomne a je možné ju podať

    elektronicky, alebo
    osobne.
    Elektronicky je možné podať žiadosť cez elektronickú službu Podanie žiadosti o výpis a odpis z registra trestov. Viac informácií k elektronickej službe nájdete na portáli Generálnej prokuratúry SR. V prípade problémov alebo doplňujúcich otázok k podaniu žiadosti o výpis a odpis z registra trestov sa môžete obrátiť na helpdesk.rt@genpro.gov.sk.

    Podrobný postup podania žiadosti cez elektronickú službu nájdete v používateľskej príručke elektronických služieb Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky [.pdf, 2035.6 kB].

    Osobne je možné podať žiadosť o výpis z registra trestov:

    na generálnej prokuratúre (len na Registri trestov Generálnej prokuratúry SR, na pracovisku na ulici Kvetná 13, Bratislava),
    na obciach, ktoré vedú matriku,
    na integrovaných obslužných miestach na pracoviskách Slovenskej pošty (IOMO) - hľadať pobočku IOMO,
    ak ste v zahraničí, žiadosť sa podáva na zastupiteľských úradoch SR.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    liveman1 Neviem prečo mi píšete takúto všeobecnú odpoveď, google viem aj ja používať, chcel som niečo konkrétnejšie, ale ďakujem, zájdem na poštu. Načo mi píšete, že na obciach, ktoré vedú matriku, keď som písal, že u nás na matrike sa to nedá, sme pritom krajské mesto. Asi by ste si mali lepšie prečítať otázku. Elektronicky cez GP je to príliš komplikované, myslel som, že je na to jednoduchší postup.
    Týmto môžete tému uzavrieť a ospravedlňujem sa, že som otravoval.
    ivka70 co konkretnejsie sa este da, ked tu mas vsetky moznosti rozpisane?
    to o matrikach pise nas stat, nie ja .....
    buchač liveman1 (Dnes 13:32) keď som písal, že u nás na matrike sa to nedá, sme pritom krajské mesto.
    ================
    No schválne, nože daj to KRAJSKÉ mesto.
    liveman1 ZA
    veronikasad V klientskom centre Mestského úradu si nevybavil?
    buchač liveman1 (Dnes 15:39) ZA
    ==================
    Tu ide o to, že v meste máš prokuratúru.
    Nebude predsa vybavovať agendu matrika krajského mesta, ak môžeš zbehnúť osobne na prokuratúru.

    ...a to je ten najjednoduchší a aj najrýchlejší postup.
    Cez internet by som to určite nevybavoval...teda ja.
    liveman1 Prokuratúry to vybavovali kedysi, už nie
    buchač liveman1 (Dnes 19:49) Prokuratúry to vybavovali kedysi, už nie
    =================
    ...a to vážne ?????????????
    Kde Ty na tie info chodíš ???
    --------------------------
    Všetko by bolo ideálne, pokiaľ by sa výpisy z registra trestov dali vybaviť na počkanie na každej okresnej prokuratúre. Bohužiaľ to je len hudbou budúcnosti. V súčasnosti funguje v režime na počkanie len 21 prokuratúr.

    Pokiaľ vo vašom okrese prokuratúra nevydáva výpisy z registra trestov na počkanie a nemôžete navštíviť prokuratúru, ktorá takto výpisy vydáva, možete samozrejme požiadať o výpis "klasickou" cestou, ktorá zahŕňa návštevu okresnej prokuratúry, podanie žiadosti a čakanie približne 2 - 3 dni, kým výpis dôjde poštou na uvedenú adresu.
    Zoznam prokuratúr, ktoré vám vydajú výpis z registra trestov na počkanie

    Žilinský kraj
    Okresná prokuratúra Žilina
    Okresná prokuratúra Ružomberok
    Okresná prokuratúra Námestovo
    http://www.najpravo.sk/clanky/vypis-...e.html?print=1
    liveman1 Chcem sa podeliť o skúsenosť z pošty. Dal som žiadosť pred 17,00 hod. a do 19,00 hod. to nebolo vybavené. Pracovníčka tvrdila, že to bude do 10 min. Chvalabohu, že som sa po 15 min rozhodol odísť, inak by som tam kľudne čakal zbytočne 2 hod. Sľúbila, že hneď, keď to bude, zavolá. Nič.
    Neviem, prečo nás úrady klamú, že vybavíme vec na počkanie, keď to nie je pravda. Som zvedavý, či to bude zajtra hotové, ozvem sa.
    Len tak na okraj, podobne zlú skúsenosť mám s kartou vodiča, v BA to ževraj vybavujú na počkanie, u nás v ZA si na to dali 7-14 dní.
    To už ani nemá cenu komentovať.
      zbaliť

    Výpis z registra trestov, kde?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.