Zavrieť

Porady

EU DPH - Faktúra vystavená skôr ako bol doručený tovar

Dobrý deň,
mám prvý krát prípad, že:
V 7/2017 bola vystavená v DE faktúra na tovar, nebola doručená odberateľovi. V 9/2017 prebehla preprava, doručenie a prišli faktúry. Jediný dátum tam je v 7/2017. Kam to mám zaúčtovať? Dala by som to normálne do 9/2017, ale pre istotu si overujem.. nemám opraviť 7/2017?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    V prípade, ak faktúra bola vyhotovená v 07/2017 a do podania DP - tj. do 25.08.2017 nebola splnená podmienka fyzickej prepravy, tak vznik daňovej povinnosti nastáva 15. deň kalendárneho mesiaca po mesiaci, kedy bolo dodania tovaru. Keďže dodanie tovaru prebehlo až v 09/2017. Tak vznik DP je 15.10.2017 bez ohľadu na vyhotovenie FA.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fortunka Dakujem, a keby som velmi chcela mozem to dat v 9/2017 alebo musim to dat na toho 15.10.?
    Reina Musíš do 10/2017 od daňovú povinnosť aj odpočet -tj. celé samozdanenie
    fortunka ok, nahrala som to tak dufam ze mi taketo prekvapenia nebudu robit casto :
      zbaliť

    EU DPH - Faktúra vystavená skôr ako bol doručený tovar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.