Zavrieť

Porady

Mam povinnosť riešiť prácu počas PN?

Mam povinnosť odpovedať na maily zo strany zamestnávateľa ohľadom práce keď som na PN? Podávať písomne stanovisko, či urobím DPH a pod. Hlavne keď ide o zamestnávateľa kvôli ktorému som na PN pre jeho šikanu?
4 komentárov     zbaliť
misoft Podľa môjho názoru: odpoveď mu zašli v tomto znení: Vzhľadom, že som PN, nie som schopná vykonávať akúkoľvek pracovnú činnosť, porušila by som liečebný poriadok. A za ďalšie, v prípade vzniknutej chyby pre PN by ste na brali na zodpovednosť.
Teda neurobím.
Akékoľvek insenkvecie, sankcie voči mne budem riešiť právnou cestou.

Ale to je môj názor, návrh - rozhodni sa sama.
januli Atakuje ma e-mailami.. Ja už nereagujem, nerobí mi to fakt dobre. Menila som súpisné číslo, moju adresu som mu nahlásila... Nevyplatil mi mzdu, počas PN prišiel na kontrolu, nespísal žiadny záznam... Na druhý deň tvrdil, že ma hľadal za účelom kontroly a tiež odovzadania mzdy, a ze ma nenašiel.... Mzda dlhé roky chodí na účet, nikdy nie na ruku....ďalšim emailom ma žiada, aby som mu nahlásila číslo účtu, lebo nemá istotu ci som ho nezmenila. Výhovorky... Peniaze mi chýbajú... Núti ma aby som nejako reagovala. Stáva sa, že aj 5 listov príde počas jedného dňa. Je to choré , preto sa pýtam ci vôbec mam preberať a čítať postu od zamestnávateľa ked vie, že som PN...
misoft Rada: zašli mu e-mailom IBAN svojho účtu. Pred odosielaním e-mailu si vyhľadaj aj možnosť v poštovom serveri "Potvrdenie prijatia" - tebe príde potom spätne e-mail, že tvoj prijal. Nebude sa potom vyhovárať, že nič nedostal. Svoj odoslaný si archivuj - ako dôkaz, že si skutočne zaslala + potvrdenie o prijatí.
Ak ani potom mzdu nezašle - čítaj toto:
http://www.pravnelisty.sk/clanky/a99...y-a-odstupneho
a toto:
http://www.epi.sk/beck-komentar/kome...odstupneho.htm
kopretinka načo furt zakladáš nové témy o tom istom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    rieš seba - svoj zdravotný stav. a samozrejme dodržiavaj liečebný režim.
    O tvojom liečebnom režime a o tom, ako dlho budeš DPN rozhoduje tvoj ošetrujúci lekár.

    Mam povinnosť riešiť prácu počas PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.