Zavrieť

Porady

Obklad na komin

Zdravim,planujem oblozit ukoncenie komina imitaciou kamena (20mm). Otazka znie, ci ked na komin este pred obkladom nalepim nobasil (20mm) udrzi to obklad? Ked sa robi omietka, netreba kotvit, ale co betonovy obklad?
4 komentárov     zbaliť
vicktor Aky zmysel ma tepelne izolovat ukoncenie komina?
marleau Veľký.
vicktor Fasa odpoved. Si King!
marleau Ja viem, nemusíš mi to pripomínať, som skromný.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Technik v spolocnosti Schiedel Slovensko ...viac Schiedel_Maros_Plsko
    Nie. mineralna vlna obklad kamenom neunesie.
    Zateplenie komina pomaha pri udrzani prevadzkovej teploty kominoveho telesa a teda vplyvom vyraznejsieho poklesu teploty spalin nedochadza k strate tahu komina. Naviac zateplenie chrani komin pred poveternostnou vlhksotou a naslednym premrzanim v zimnom obdobi....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Ako moze v zime komin premrzat ked v nom stale prudi teply tah?
    A jeho teplota je desiatky stupnov vyssia nez vonkajsi vzduch?
    A z celej dlzky trci nad strechu len nejakych 10 %?
    Schiedel_Maros_Plsko Pokial nasiakne tvarnica vlhkostou a zacne mrznut ... tak komin premrza. teplota tvarnice klesa. s dobou mrznutia klesa teplota v kominovom plasti smerom dnu. Ak nekurite cely den, tak sa vam plast neprehrieva.... A nie vzdy trci nad hrebenom normou pozadovanych minimalnych 40 cm, niekto ma komin na boku domu a ma 5 metrovy komin, z ktoreho kvoli tvaru strechy a pozadovanej minimalnej vyske trci 2 metre do exterieru, tak to uz nie je 10% ale 40% ...
    vicktor Ale predsa musia byt tie kominove tvarnice mrazuvzdorne.
    Novostavby uz maju automatiku a nie kurenie na tuhe palivo kde sa moze nekurit cely den.
    Osobne neviem o ziadnom zateplenom komine v rodine.
    Ja kurim turbokotlom (spaliny skrz mur), komin ma iba kozub kde sa kuri v zime raz za mesiac. Aj keby bol komin zatepleny tak za ten cas premrzne, vsak z vnutornej rury vyleti vsetko teplo von a dnu vnikne mrazivy vzduch. Obvodove obalenie to iba spomali.
    Romik84 a co je vhodne pouzit na vyplnenie spar? Ked sa robi kamenny obklad, su velmi tesne spary...dik za info
    Schiedel_Maros_Plsko Na vyplnenie skar pouzite to, co vam predpisuje, odporuca vyrobca obkladu. Predpokladam, ze vam odporuci to iste, co pouzijete na prilepenie obkladu.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.