Zavrieť

Porady

RZZP za rok 2016

Ahojte, prosím Vás, máme u nás zamestnanca, ktorý u nás pracuje od 1.7.2016 a PP trvá. V r. 2016 zamestnanec pracoval ešte v mesiacoch január a február u iného zamestnávateľa a u nás pracoval ešte pred PP na dohodu v júni 2016. ZP poslala zamestnávateľovi preplatok len za zamestnávateľa. Zamestnancovi poslala priamo domov. Zrejme preto, že zamestnanec mal v r. 2016 aj iného zamestnávateľa. Ale......

..... nesedí mi akosi výpočet. Počíta sa do VZ aj príjem z dohôd? Môžte so mnou prejsť výpočet preplatku, ktorý urobila ZP? Ďakujem krásne.

Príjem zamestnanca: Od nás 2933,88 eur
od iného zamestnávateľa 146,79 eur

Nárok na odp. položku je 2298,74 eur. (Odkiaľ to vzali?)
VZ je 781,93 eur.
Vypočítané poistné ZC = 25,40 eur. (Mne vychádza 31,27 eur. Lebo 4% zo 781,93)
Vypočítané poistné ZĽ = 63,51 eur. (Mne vychádza 78,19 eur.)
Vykázané preddavky ZC = 117,35
Vykázané preddavky ZL = 293,38
Výsledok ZC = -91,95 eur
Výsledok ZĽ = - 229,87 eur
Upravený výsledok ZC = 0,00
Upravený výsledok ZĽ = -229,87 eur
A tento výsledok prišiel aj v oznámení zamestnávateľa. Čiže za zamestnanca nič.
Veľmi pekne ďakujem každému, kto sa na to pozrie.
Naposledy upravil mondes : 12.10.17 at 06:50
7 komentárov     zbaliť
ivka70 rozdiel v poistnom ti vychadza kvoli tej dohode, skus pocitat len s prijmom, z ktoreho bolo ZP odvadzane u vas ..... alebo teda zadaj prijem od vas a iny prijem (z dohody)
mondes Rozdelila som príjem. Ďakujem.
mondes Áno, máš pravdu. Tých 25,40 je z VZ 635,14 eur, teda len z príjmu od nás. Ale odkiaľ vzali narok na OP vo výške 2298,74 eur? Veď u nás začala robiť od 1.7.2016 a teda 380x6=2280. Počíta sa aj príjem z dohody u nás? Ten mala v hrubom len 18,67 eur.
ivka70 A tu mas vypocet odpocitatelnej polozky https://www.podnikajte.sk/dane-a-uct...tne-2016.xhtml
ZuzanaA Ivka, len tak na okraj, nie je mojou povinnosťou kontrolovať výpočet RZ ZP? Poisťovňa vyráta, ja zrazím alebo preplatím.... Fakt nemám chuť to nejako preratávať.
ivka70 samozrejme, ze nie je, len mondes to zaujima ....
ZuzanaA Len som sa chcela utvrdit Dik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.