Zavrieť

Porady

Má exmanžel právo ma vysťahovať z domu, keď v ňom nemám trvaly pobyt?

Od roku 1997 zijem s mužom , v roku 2001 sme sa zosobášili a v roku 2004 rozviedli no az doposial žijeme spolu.On byval v zahraničí a ja som na Slovensku rekonštruovala dom ktorý kupil on pred sobášom. Po dokončení v roku 2003 som sa nasťahovala do domu a exmazel v roku 2004 prišiel tiež bývať na Slovensko do domu.Ja v dome nemam trvalý pobyt, teraz nastali nezhody a mňa vyháňa z domu preč.Môže ma vyhodiť ked dom som rekonstruovala aj pocas manzelstva aj ked nemam tam trvaly pobyt.Všetko financoval on ale faktury isli na moje meno .
Naposledy upravil taiko : 18.11.17 at 11:26
ivka70 cize nie si vlastnikom ani spoluvlastnikom?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

jslancik je offline (nepripojený) jslancik

bez servítky jslancik
Tebe to nie je jasné? čo tak troška objektívneho nadhľadu? Dom nie je tvoj, napriek tomu ťa v ňom nechal dlhé roky bývať. Nejde o trvalý pobyt, ide o vlastníctvo.

Jediné, čo je otázne, sú tie 3 či 4 roky spoločného života. či a koľko ste do domu investovali počas manželstva. Tie peniaze (teda polovicu z nich) by si teoreticky mohla po ňom požadovať. Len on by mohol po tebe požadovať nájomné za posledné 3 roky bývania v JEHO dome. A mám obavy, že by to bolo možno výrazne viac, ako polovica z toho, čo ste investovali do domu počas manželstva.

Dúfam, že ho nechceš pripraviť o to, na čo si nikdy nárok nemala. Ale počítam s tým, že sa toho ešte veľa dozvieme...

Majetkové vzťahy treba mať vyjasnené, ale keď sa niekto vyžíva v komplikovaných vzťahoch, nech sa páči...

A je možné/pravdepodobné, že spoločný majetok bol vysporiadaný pri rozvode. Teda aj tvoj podiel na rekonštrukcii. Zato 3 roky nájomného sú stále aktuálne, tak radšej tichúčko.
Naposledy upravil jslancik : 19.11.17 at 05:55

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (5)
avalik, mareko, Anika61, Janiela, ivka70
5
draik Keďže rozvod bol v 2004, BSM je už dávno vyporiadané minimálne zo zákona, teda aj investície počas manželstva. Ostatné investície po rozvode sú možno premlčané.
jslancik Nebol som si istý, preto som to uviedol ako pravdepodobné.

Má exmanžel právo ma vysťahovať z domu, keď v ňom nemám trvaly pobyt?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.