Zavrieť

Porady

Podiely z lesných pozemkov určia notári z listu vlastníctva alebo z parcelného čísla?

List vlastníctva tvoria dve rozdielne parcely registra E, lesné pozemky, s rozdielnou rozlohou.Notár mi určil podiel 1/836 z listu vlastníctva. Je to správne? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    A nie je to jedno? hádam je jednoduchšie napísať LV. Ten podiel máš rovnaký pri obidvoch parcelách
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nada 2 Máš pravdu. Jeden pozemok má 99 tis m. štv. a druhý 530 tis. m. štv. preto som sa pýtala. Zrejme sa plocha sčíta a vydelí a je to. Milovaní poradáci opäť ďakujem za pomoc a želám, nech sa Vám darí!!!!!
    bodliak Máš napríklad uvedený podiel 3/16. Znamená to, že z každej parcely, či domu, lúky, ornej pôdy, z každého uvedeného pozemku máš 3/16.
    vicktor Vymery su to paradne, ale pri tvojom podiele predpokladam znacny pocet spoluvlastnikov. Ked budete chciet nieco dohodnut, musite prenajat kongresove centrum, do kulturaku sa nepomestite...
    bodliak Su aj ine zvratenosti. Pozemok, par m2 a 1600 spoluvlastnikov. Najmensi podiel ma presne 24 centimetrov stvorcovych.
    Nada 2 Páni, máte opäť pravdu. Vyplácať podiely sa bude v malej krčme. Už sa "teším" na konverzáciu, lebo som písomne požiadala o vyplatenie podielov podľa zákona 97/2013 doporučeným listom. Je nás skoro 700 a najviac je vlastníkov so súdne nevyriešeným vlastníctvom podielu. Ja podiel vyriešený mám a snažím dať do poriadku pre nás súrodencov a naše deti vlastníctvo pozemkov. Aj s Vašou pomocou sa mi darí. Ďakujem.
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Na LV je zoznam parciel, objektov atd a potom zoznam ludi a ich vlastnicky podiel.
    Ak by si mal 1/3 z jednej parcely a 1/2 z druhej, bude to na 2 rozdielnych LV.
    Nada 2 Rozumiem Tvojej odpovedi tak, že notár podiel určuje z LV a nie z počtu parcel, ktoré sú na Lv. Ďakujem Ti za odpoveď.
    bodliak Z každého objektu na LV máš rovnaký podiel. Je jedno, koľko objektov je uvedených.

    Podiely z lesných pozemkov určia notári z listu vlastníctva alebo z parcelného čísla?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.