Zavrieť

Porady

Prevod z bežného na podnikateľský účet z hľadiska daní a účtovníctva?

Dobrý deń, skúsim sa spýtať stručne, hádam mi niekto poradí.

- Od septembra robím preklady dokumentov na živnosť (pri zriadení živnosti som si založila bežný účet)
- 3 faktúry som dostala zaplatené, ale rozhodla som sa založiť podnikateľský účet, keďže bežný účet (z ktorého platím rôzne účty a pod) nechcem zahŕnať do účtovníctva atď.
- Po založení podnikateľ. účtu pre FO by som si chcela previesť sumu faktúr z b. ú. na podnikateľský účet.
- je to možné? Jednoducho chcem aby ponikateľ. účet bol môj primárny. Na daňový úrad ohlásim nový podnik. účet, to mi je jasné. Ale ako previesť sumu faktúr z b. účtu na podnikateľský? Aký variabilný a konštantný symbol pri tom uviesť? Bude to z hľadiska účtovníctva a prípadnej danovej kontroly v poriadku?

Za odpovede veľmi pekne ďakujem ))
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Tento rok budeš účtovať oba bankové účty. Nemusíš si kvôli tomu previesť sumu z osobného na podnikateľský. Ak si aj prevedieš, účtuje sa to ako prevod peňazí medzi dvoma účtami, nie ako úhrada faktúry. - a tak nemusíš ani uvádzať VS, ani KS

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Primárny musí byť účet, na ktoré ti chodia platby od odberatelov. Ten treba nahlásiť na DU. Prevod na iný súkromný účet je osobná spotreba podnikatela.

    Prevod z bežného na podnikateľský účet z hľadiska daní a účtovníctva?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.