Zavrieť

Porady

Výpočet sumy, ktorú môžem zraziť zo mzdy zamestnanca

potrebujem poradiť s exekúciou. Zamestnankyňa má už 2 dohody o zrážkach zo mzdy a 1 exekúciu. Teraz mi prišla ešte jedna exekúcia a neviem či ju ešte môžem zrážať. Ak tomu dobre rozumiem môžem zraziť iba 1 tretinu zo zvyšku čistej mzdy + časť zvyšku ČM prevyšujúcu 150 % ŽM.
Od čistej mzdy odpočítam nepostihnuteľné časti mzdy a neviem či mám odpočítať v súčasnosti realizované dohody o zrážkach zo mzdy a z toho vypočítať tretiny, alebo bez ohľadu na ne ??? Som v tom nová a predchodkyňa mi k tomu to nič nepovedala, tak vás prosím o pomoc. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    No v prvom rade sa pozri či je exekúcia "s prednosťou jazdy" potom sa iné (ak to nevychádza zastavujú) ale to musíš oznámiť oprávneným za neoprávnené nezrážanie môže byť sankcionovaný zamestnávateľ. Bez dlhého vysvetľovania www exekučná kalkulačka
    Beba BS Nie je to prednostná. V podstate je to druhá neprednostná exekúcia
    pavol54 hrubá mzda - odvody- daň je čistá mzda. iné zrážky neobsahuje. to čo musí ostať na to svojvoľne nesiahaš, zbytok môžeš, ale ak bude písomne súhlasiť zam môžeš aj viac je to jej starosť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zrazat musis exekucie, podla zakona.
    Dohody na zrazky pri vypocte sumy do uvahy neberies.
    Zo zostatku cistej mzdy mozes bez obmedzenia zrazit dalsie peniaze na dohody, tam uz obmedzenie nie je /aj cely zostatok mzdy/.
    Treba na to len zamestnankynu upozornit, ze exekucie maju prednost a ze jej asi ostane toho malo, ak budes nadalej zrazat aj dohody.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Beba BS Tie dohody musim zrazat. Mozno som.sa len zle vyjadrila. V systéme su nahodene ako pozicka bez ohladu na existenčné minimum. Cize ich nemusim brat do uvahy a mozem zrazit vykony rozhodnuti (neprednostne) do vysky 1/3 + tej casti nad 150% ŽM...???
    ivka70 nie ze nemusis, nesmies ich brat do uvahy, ked budes pocitat, kolko musis zrazit na exekucie
    Beba BS Ok Ďakujem za radu.
      zbaliť

    Výpočet sumy, ktorú môžem zraziť zo mzdy zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.