Zavrieť

Porady

Čistý príjem živnostníka za rok 2017

Ako vypočítam po novom čistý príjem živnostníka? potrebujem to k úveru, predtým by som rátala (Príjmy - Výdavky (Paušál 40% + poistné)- Daň) : 12 = ČP. Ako to rátam teraz? Môj príjem je 9295,24 € a poistné 1414,87 €. Veď ak odrátam paušál 60% vyjde mi ČP iba 191,68 lebo daň po novom neplatím. Uff
kn-alka no áno, tak to vyjde
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    čistý príjem sa počíta rovnako Ale je na daňovníkovi, aké výdavky použije - či skutočné, či % z príjmov
    k tomu úveru - veru "UFF"
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    priznanie A ak by som si urobila daňové a použila skutočné náklady, ktoré sú 0,. bolo by to správne z daňového hľadiska? Vyšla by mi platiť daň zhruba 774,64 € ale ČP by mi v tom prípade vyšiel 592,- € čo by bolo podstatne lepšie. Je to aj takto možné podať? Ďakujem
    Katy a R nuž, je len na tebe, ako sa rozhodneš ... dane zaplatíš - ale či úver dostaneš ??? - a ešte aj odvody treba brať do úvahy (aj nejaký nedoplatok??? - nechce sa mi rátať)
    priznanie Ale ak to dobre chápem, je možné urobiť DP aj týmto spôsobom? Ďakujem
    kn-alka áno, je to možné, uplatnenie výdavkov nieje povinnosť, len možnosť
    priznanie Ok, ďakujem. Veľmi mi to pomohlo.
    Katy a R aj štát a Kažimír ti ďakuje
    priznanie chápem je to pritiahnuté za vlasy ale aspoň vidíme ako holdujú živnostníkom na Slovensku. Čo im štát dá si zoberie aj naspäť. Úbohé
      zbaliť

    Čistý príjem živnostníka za rok 2017

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.