Zavrieť

Porady

Súdny znalec na strechu

Potrebujem súrne kontakt na nejakého súdneho znalca na ohodnotenie strechy bytového domu v Košiciach. Neviem sa dostať ani na jaspi , cez google tiež nič,nevite niekto kde by som to mohla vyhľadať?Resp. nejaký kontakt.
Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Evaman
    Potrebujem súrne kontakt na nejakého súdneho znalca na ohodnotenie strechy bytového domu v Košiciach. Neviem sa dostať ani na jaspi , cez google tiež nič,nevite niekto kde by som to mohla vyhľadať?Resp. nejaký kontakt.
    Vďaka
    Skús sa poinformovať v stavebnej sekcii Ústavu súdneho inžinierstva v Žiline: http://www.usi.sk/index.php?z=stav_kontakt

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Súdy som obvolala v KE mi povedali, že mám volať do BA na kraj, tam mi nejaká baba dala kontakt , ktorý vytiahla z jaspi na 2 súdne znalkine, no žiaľ iba mobilné čísla, ktoré sú stále nedostupné.Aj z informačky mi dali nejaký kontakt, žiaľ jedno číslo neexistujúce a ďalšie dve mobilné nedostupné. Vidím, že je to vážne problém zohnať súdneho znalca aspoň tu v KE.
    Andrej vďaka, skúsim prelúskať.
    Elena Navrátilová
    No ja Ti poradím, keď to nejde dverami, skús oknom. Skús firmy čo robia strechy. Myslím, že by nemal byť problém. To vieš, úradnícka garnitúra.

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Aj to som už skúšala , iba , že takáto firma mi môže dať iba svoj posudok a ja to potrebujem mať s pečiatkou a posudkom súdneho znalca. Jedná sa totiž o to , že sme dali položiť novú strechu na bloku, práce však boli prevedené nekvalitne, strecha ďalej pri dažďoch zateká a firma tvrdí, že je to nie ich vinou, ... , Takže iba reklamácia nestačí, nakoľko firma chybu priznať nechce.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    My sme mali minulý rok taký istý problém a naozaj dopátrať sa k súdnemu znalcovi je problém. Ale skús stavebné úrady, či už krajský alebo na meste, oni sa tam obyčajne poznajú medzi sebou. Robila som na stavebnom, takže viem, že majú kontakty nielen na rôznych architektov, projektantov, ale aj znalcov.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Evaman
    Potrebujem súrne kontakt na nejakého súdneho znalca na ohodnotenie strechy bytového domu v Košiciach. Neviem sa dostať ani na jaspi , cez google tiež nič,nevite niekto kde by som to mohla vyhľadať?Resp. nejaký kontakt.
    Vďaka
    Manžel je súdny znalec v stavebníctve, poslala som ti na neho v SS kontakt, môže ti poradiť.

    jojinkoh je offline (nepripojený) jojinkoh

    jojinkoh
    Dobrý deň!

    Tiež máme taký istý problém so strechou a s firmou, ktorá to robila.
    Hľadáme v Čadci solídneho súdneho znalca na strechu. Koľko asi stojí taký súdny znalec? Koľko teraz stoja súdne poplatky, keby sme sa chceli s firmou súdiť?
    Elena Navrátilová
    Keď Ti nechce zhotoviteľ uznať reklamáciu, písomne ho oboznám s Tvojim zámerom prizvať súdneho znalca, na základe jeho posudku v ktorom bude uznaná nekvalitná práca zhotoviteľa ho upozorni, že všetky náklady spojené s prácou súdneho znalca mu dáš k náhrade. Počkaj na vyjadrenie. Podľa toho zvoľ postup.

    jojinkoh je offline (nepripojený) jojinkoh

    jojinkoh
    Náš správca nám už konečne zápisnične sľúbil, že to s firmou dá do poriadku do kona augusta. Počkáme ešte, ale aj tak by sme potrebovali toho súdneho znalca, lebo sa nám nepáči aj vyfaktúrovaná finančná položka.
    Elena Navrátilová
    To už teraz nevyriešiš, bola podpísaná zmluva o dielo. Tá je záväzná. Takéto veci sa riešie pred podpísaním zmluvy. Preto je dobré odísť od OSBD atď., podobných správcov. Nemáš zaručené výberové konanie konkurzom.

    jojinkoh je offline (nepripojený) jojinkoh

    jojinkoh
    Myslíme si, že to máme ešte v záruke, preto eklamujeme a žiadame dokumentáciu od nášho správcu.
    Je ten p. Ing. Ižák z Čadce?

    Danabard je offline (nepripojený) Danabard

    Danabard
    Možno že budem trochu mimo, ale môj príspevok sa tiež týka nekvalitnej práce. Pred piatimi rokmi sme dali vymaľovať priestory, v ktorých teraz popukala vákovka a je potrebné to vymaľovať znova. Ako by sa to malo zaúčtovať? Je možné si v tomto prípade uplatniť odpočet DPH, keďže sme platitelia DPH? Veľmi pekne Vám ďakujem. Dana

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.