Zavrieť

Porady

Živnostník - zahrnúť do DP aj preddavky zaplatené počas PN?

Dobrý deň, robím DP pre otca, ale mám problém. 5 mesiacov pracoval a 7 mesiacov bol na PN. Príjem mal cca 3600 €. Uplatnuje si paušálne výdavky, účtovníctvo si nevedie, reálne výdavky nemáme ako dokladovať. Problém je nasledujúci - do sociálnej poisťovne zaplatil poistenie 6 mesiacov, ale do zdravotnej poisťovne platil preddavky celých 12 mesiacov. Ked vypíšem danové priznanie vychádza mi to tak, že sa dostáva do straty. T.j. príjem 3600 € mínus paušál 60%- 2160, mínus soc. a zdravot. poistenie 1770€ = -330 €. číže prišiel do straty. Lenže pokiaľ viem, pri paušálnych výdavkoch si stratu uplatniť nemože. Moja otázka znie, ako vyplniť DP ? môžem to napísať tak že napíšem príjem 3600 € a v rovnakej sume uvediem aj výdavky ? tak aby základ dane bol 0 ? s tým, že do riadkov o poistení napíšem reálne tie sumy, ktoré zaplatil ?


Dakujem za odpovede, Ivana
Naposledy upravil ivussa25 : 27.02.18 at 12:07
kn-alka áno, tak, na všetky tvoje otázky je odpoveď áno
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vyžiadaj si zo zdravotnej.poistovne saldokonto a do preddavkov na zdravotné.poistenie zahŕň len skutočne preddavky. Súčasne nech požiada o vrátenie platieb zaplatených počas PN. Ide o poistné zaplatené bez právneho dôvodu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivussa25 Ďakujem za odpoved :-) áno tento výpis už mám doma .. :-) ešte sa spýtam, treba niekde do DP zahrnúť aj preplatok na zdravotnom poistení z minulého roka ?? Ak áno, kam ?
    Mila123 preplatok bol zdanený?
    zlatka.b Preplatok na zdravotnom poistení je danený zrážkovou danou, do priznania sa neuvádza
    ivussa25 Áno
      zbaliť

    Živnostník - zahrnúť do DP aj preddavky zaplatené počas PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.