Zavrieť

Porady

opäť exekúcia

Mám ešte jednu otázku ohľadom exekúcie, vypočítala som si zrážku zo mzdy a vychádza mi oveľa nižšia ako som strhávala minulý mesiac. uvediem príklad: v minulom mesiaci by som pri tej istej čistej mzde krátila mzdu o takmer 4 000 Sk a v tomto mesiaci mi vychádza zrážka okolo 1 000 Sk. Je to možné, alebo som niekde urobila chybu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Neurobila si chybu. Uvedom si tie veľké rozdiely medzi nepostihnuteľnými sumami 1600 Sk a 60% ŽM, medzi 3000 Sk 150 % ŽM.

    zuzana s. je offline (nepripojený) zuzana s.

    zuzana s.
    Dobry den,
    chcela by som sa opytat ohladom zrazok zo mzdy. Zamestnanec neplatil splatky za pozicku. Sucastou zmluvy o pozicke bola aj dohoda o zrazkach zo mzdy vo vyske 3000 mesacne. Okrem toho prisla na neho neskor aj exekucia. Pri vypocte zrazky po novom mi vychadza z cistej mzdy 12.477, pri 2 vyzivovanych osobach zrazka 2333.
    Mozem zamestnancovi ak ma tu dohodu o zrazkach zrazit z vyplaty 3000 alebo len 2333 ako som vypocitala?Aa samozrejme, ze k exekucii sa ani nedostanem, pretoze mi to nevyjde.
    Dakujem za odpoved

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    zuzana s.
    Dobry den,
    chcela by som sa opytat ohladom zrazok zo mzdy. Zamestnanec neplatil splatky za pozicku. Sucastou zmluvy o pozicke bola aj dohoda o zrazkach zo mzdy vo vyske 3000 mesacne. Okrem toho prisla na neho neskor aj exekucia. Pri vypocte zrazky po novom mi vychadza z cistej mzdy 12.477, pri 2 vyzivovanych osobach zrazka 2333.
    Mozem zamestnancovi ak ma tu dohodu o zrazkach zrazit z vyplaty 3000 alebo len 2333 ako som vypocitala?Aa samozrejme, ze k exekucii sa ani nedostanem, pretoze mi to nevyjde.
    Dakujem za odpoved

    Pri zrážkach zo mzdy majú prednosť súdne pohľadávky (rozhodnutia súdu podľa Občianskeho súdneho poriadku a exekúcie), až potom sa zrážajú zrážky na základe dohody o zrážkach zo mzdy. T.j. najskôr zraziť exekúciu. Ak je to neprednostná pohľadávka (z 1/3), zrazí sa tých 2333 Sk, ak by to bola prednostná pohľadávka, zrazia sa 2/3, t.j. 4666 Sk.

    Na dohodu o zŕažkach zo mzdy sa tretinový systém nevzťauhuje. Takže po zrazení exekúcie je možné zraziť aj 3000 Sk podľa dohdody o zrážkach zo mzdy.

    T.j. v tomto prípade - čistá mzda 12477, zraziť exekúciu 2333 Sk, potom zraziť aj zrážku podľa dohody 3000 Sk. K výplate bude 7144 Sk.

    Ruším odpoveď na základe komunikácie s Barbarou v SS.
    Na dohodu o zrážke zo mzdy, ktorá je uzavretá medzi veriteľom a zamestnancom a ktorá je postúpená zamestnávateľovi platí, že táto zrážka nesmie byť vyššia ako je zrážka pri výkone rozhodnutia.
    Ale myslím si, že exekúcia by mala mať prednosť pred dohodu o zrážkach zo mzdy.
    Naposledy upravil Jana Motyčková : 08.08.06 at 10:23

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.