Zavrieť

Porady

odmena za dozor dietata

ahoj poradáci !!!!

poradte prosim kolko dat študentke za opateru dietata. dieta je samostatne , ide iba o dozor dospelej osoby počas mojej pracovnej doby- t.j. 8 hodin denne. je to študentka a celodennu stravu jej zabezpečujem ja. ona si sumu povedat nechce, kolko jej mam dat? je to 7 ročne dieta.
Usporiadat
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Myslím, že to nie je iba o peniazoch... Stará sa o tv. dieťa a prakticky ho počas tv. neprítomnosti aj vychováva. Za dieťa je zodpovedná, či je samostatné alebo nie. Dať jej minimálnu mzdu?? To majú možno ľudia, ktorí nemajú prakticky žiadnu zodpovednosť. Ty musíš vedieť, ako ohodnotiť osobu, ktorej si zverila svoje dieťa. Ťažko v tomto radiť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

myslim, ze tam o nejakej výchove nemôze byt reč. je to 18 ročná studentka, ktora pride ku mne domov a možno si s nou zahra za tych 8 hodin karty a zohreje jej obed. žiadne velke venovanie tam určite nebude. a dat jej tolko kolko dostane žena ktora dre 8 hodin v praci a este z toho jej idu odvody a dan? myslim, ze to nie je na mieste. a tato študentka ma o celodennu stravu postarane......... ber to aj z tejto stranky.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Štandartne sa dnes berie za brigádu cca 50,- Sk na hodinu a viac. Zvažoval by som podobnú sumu. Ale je to samozrejme na tvojom uvážení.
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

ja som davala za sprievod do kina, na plavaren atd. 55 sk/hod., pred cca 2 rokmi (plus vstupenku samozrejme)
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

myslim ze viera tu vychovu myslela trocha inac ako ty. nie v zmysle, ze dieta pod idem ta vychovat, ale ked sa niekto o dieta stara cely den, tak ho nepriamo aj vychovava. urcite medzi nimi je nejaka komunikacia a dieta nie je zatvorene v akvarku a studentka ho pozoruje zo sedacky.
verim ze sa dietatu postara aj o jedlo, resp. ak ty uvaris, ona jedlo aspon ohreje a dietatu nalozi. ak by tvoje samostatne dieta chcelo jest cely den len cipsy a cokoladu, urcite ho studentka presvedci na normalnejsie jedlo (nepriama vychova?)
neviem z akeho si regionu a aky mas vztah k tej studentke. ak ja predpokladam bratislavu a slusnu studentku na ktoru je aspon trochu spolah, videl by som to tak na 600 Sk na den+ta strava
urcite sa ti studentka lepsie postara o dieta, ked to ma slusnejsie zaplatene, ako keby si jej dala 20 sk/h....moj nazor
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

no my tušim žijeme v inom svete. 600 Sk na den? . to by ma vyšlo na mesiac 12 tis. čisteho. priemerna mzda robotnika v našom regione je tak 6-8 tis. čisteho. nevie mi niekto z vas povedat ako mam zaplatit 12 tis. + stravu, ked zarobim 13 tis. čisteho a musim zaplatit byt, stravu, oblečenie atd. som sama s dcerkou. ved tych 12 tis. tu nema takmer nikto v okoli. a študentka to nemusi zdanit ani odvody odviest žiadne.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
dadia 1, samozrejme, že tu sú len názory, a sú pre Teba veľmi orientačné. Ste dve dospelé ženy, sadnite si k čaju a povedzte si niečo o svojich predstavách, za akých okolností ste ochotné vzájomne spolupracovať. Vzájomnou komináciou nájdete obidve, čo hľadáte. Verím, že budeš príjemne prekvapená a spokojná aj Ty, aj študentka, ale hlavne Tvoje dieťa.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ja som mávala malého do 3 rokov u pani, ku ktorej som ho nosila domov. Využila som ju aj teraz počas prázdnin. U nás sa ceny pohybujú tak 200 Sk/deň. Je iné, ak by niekto dozrel dieťa 2-3 hod. poobede a iné, ak je s ním celý deň a celý mesiac. Na hod. potom myslím berú tak okolo 50 Sk.
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

Danila, maš pravdu. ale je to kočka, ktorá v podstate za to nechce nič moc. je to dcera mojej kolegyne, ktorá sa uz doma nudi a ma detičky rada. a super si vychadza aj s mojou dcerou. su kamošky. tak neviem kolko jej mam dat. ale tieto sumy, čo tu kolegovia navrhovali, by ma zruinovali a vlastne si ich ani nemozem dovolit. :-(
preto som chcela poradit, ale rady ktoré som dostala ma zarazili.
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

alušik
Ja som mávala malého do 3 rokov u pani, ku ktorej som ho nosila domov. Využila som ju aj teraz počas prázdnin. U nás sa ceny pohybujú tak 200 Sk/deň. Je iné, ak by niekto dozrel dieťa 2-3 hod. poobede a iné, ak je s ním celý deň a celý mesiac. Na hod. potom myslím berú tak okolo 50 Sk.
200Sk / den je uz rozumnejšie. a ako to bolo so stravou? davala mu ju ona alebo si celodennu stravu zabezpečovala ty?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

dadia1
200Sk / den je uz rozumnejšie. a ako to bolo so stravou? davala mu ju ona alebo si celodennu stravu zabezpečovala ty?
Ja som ho len ráno doniesla a o ostatné už sa postarala tá pani. Dala mu naraňajkovať, obedoval tam a niekedy aj poobede ešte niečo papal, podľa toho, kedy sme po neho prišli. Pred 2 rokmi sme platili 150 Sk a teraz 200 Sk. Ale sme spokojné obe. Ja mám kam dať dieťa, keď niet iného východiska a ona si prilepší.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
dadia1
no my tušim žijeme v inom svete. 600 Sk na den? . to by ma vyšlo na mesiac 12 tis. čisteho. priemerna mzda robotnika v našom regione je tak 6-8 tis. čisteho. nevie mi niekto z vas povedat ako mam zaplatit 12 tis. + stravu, ked zarobim 13 tis. čisteho a musim zaplatit byt, stravu, oblečenie atd. som sama s dcerkou. ved tych 12 tis. tu nema takmer nikto v okoli. a študentka to nemusi zdanit ani odvody odviest žiadne.
ked som bola studentkou, bola som vdacna za kazdu stokorunacku..
vzhladom na skutocnost, ze zijete s dcerkou same, a na vysku tvojho platu - myslim, ze sa potesi vo vasom kraji i 1.500,- sk.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

dadia1
no my tušim žijeme v inom svete. 600 Sk na den? . to by ma vyšlo na mesiac 12 tis. čisteho. priemerna mzda robotnika v našom regione je tak 6-8 tis. čisteho. nevie mi niekto z vas povedat ako mam zaplatit 12 tis. + stravu, ked zarobim 13 tis. čisteho a musim zaplatit byt, stravu, oblečenie atd. som sama s dcerkou. ved tych 12 tis. tu nema takmer nikto v okoli. a študentka to nemusi zdanit ani odvody odviest žiadne.
dadia ide o to najst kompromis. opakujem, ze neviem v akom regione si, kedze nemas vyplneny svoj profil...., cena moze byt aj menej ako polovicna.
urcite nizsiu cenu dosiahnes pri nejakej dochodkyni, ktore dieta donesies domov a potom si ho vyzdvihnes.....pani je doma, postara sa o dieta a este dostane nieco k dochodku.
kdezto studentka, ta ma urcite plny program, urcite by robila radsej 1000 inych veci ako zarabala par supov staranim sa o dieta a zabila cely den, to si moze najst inu mozno lepsiu brigadu...navyse ona pride k vam, to je strata casu, cestovne....ber to aj z tejto strany.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
dadia1
... ale rady ktoré som dostala ma zarazili.
No a to je presne dôvod, prečo si to musíš rozhodnúť sama. Nepoznáme tvoje prostredie, ani príjem (aj keď si ho potom spomenula) a preto sú rady také aké sú. Rozhodnutie je na tebe. Každý radí podľa seba, vlastných skúseností a možností, podľa toho kde a ako žije. Prikláňam sa k názoru Danili, aby ste si spolu sadli, navrhla jej sumu ktorú si môžeš dovoliť a s ktorou ona buď bude súhlasiť alebo nie. Ale podľa toho ako ju popisuješ tak bude súhlasiť s každou sumou ktorú navrhneš.
Myslím, že je úplne zbytočné to tu ďalej rozoberať.
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

alušik
Ja som ho len ráno doniesla a o ostatné už sa postarala tá pani. Dala mu naraňajkovať, obedoval tam a niekedy aj poobede ešte niečo papal, podľa toho, kedy sme po neho prišli. Pred 2 rokmi sme platili 150 Sk a teraz 200 Sk. Ale sme spokojné obe. Ja mám kam dať dieťa, keď niet iného východiska a ona si prilepší.
v tomto pripade myslim, ze ked nebude mat žiadne vydaje so stravou a este zabezpečim celodennu stravu aj jej, myslim, že 100sk/den by mohlo stačit. čo ty na to povieš? ved ked vezmes tvojich 200 , tak za 100 Sk sa obidvaja za den asi tažko prestravuju.
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

duficek
dadia ide o to najst kompromis. opakujem, ze neviem v akom regione si, kedze nemas vyplneny svoj profil...., cena moze byt aj menej ako polovicna.
urcite nizsiu cenu dosiahnes pri nejakej dochodkyni, ktore dieta donesies domov a potom si ho vyzdvihnes.....pani je doma, postara sa o dieta a este dostane nieco k dochodku.
kdezto studentka, ta ma urcite plny program, urcite by robila radsej 1000 inych veci ako zarabala par supov staranim sa o dieta a zabila cely den, to si moze najst inu mozno lepsiu brigadu...navyse ona pride k vam, to je strata casu, cestovne....ber to aj z tejto strany.
mne sa zda pre nu vyhodnejšie , ze sa nemusi starat o stravu pre dieta ani pre seba. všetko im nachystam : ovocie, čaj, dzusy, obed. doma by to musela varit alebo inak zabezpečovat ona. vlastne ona nie, ale jej rodičia, kedze žije s nimi. a cestovne? je to cez ulicu. možno 1,5 minuty pešo. takze cestovne ani strata času v tomto pripade nebudu.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

dadia1
v tomto pripade myslim, ze ked nebude mat žiadne vydaje so stravou a este zabezpečim celodennu stravu aj jej, myslim, že 100sk/den by mohlo stačit. čo ty na to povieš? ved ked vezmes tvojich 200 , tak za 100 Sk sa obidvaja za den asi tažko prestravuju.
Dadia1, 100 sk na deň?? Nehnevaj sa, ale to snáď nemyslíš vážne! Veď to je 12,50 na hodinu, tak málo si ceníš starostlivosť o tv. dieťa? Myslím, že to si naozaj prehnala... Vieš, ani v obchode sa ťa nespýtajú, koľko zarábaš a podľa toho ti predajú tovar alebo zabezpečia službu. Musíš brať jednoducho trh...
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

duficek
dadia ide o to najst kompromis. opakujem, ze neviem v akom regione si, kedze nemas vyplneny svoj profil...., cena moze byt aj menej ako polovicna.
urcite nizsiu cenu dosiahnes pri nejakej dochodkyni, ktore dieta donesies domov a potom si ho vyzdvihnes.....pani je doma, postara sa o dieta a este dostane nieco k dochodku.
kdezto studentka, ta ma urcite plny program, urcite by robila radsej 1000 inych veci ako zarabala par supov staranim sa o dieta a zabila cely den, to si moze najst inu mozno lepsiu brigadu...navyse ona pride k vam, to je strata casu, cestovne....ber to aj z tejto strany.
a este k tej brigade. v našom regione si brigadu najde tažko. pri našej nezamestnanosti asi nie. ked tak možno sa postavit k mašine a tvrdo makat za par šupiek. aj to jedine ked ma nejakeho znameho , ktorý jej to vybavi a potlači ju tam. :-(
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

Viera123
Dadia1, 100 sk na deň?? Nehnevaj sa, ale to snáď nemyslíš vážne! Veď to je 12,50 na hodinu, tak málo si ceníš starostlivosť o tv. dieťa? Myslím, že to si naozaj prehnala... Vieš, ani v obchode sa ťa nespýtajú, koľko zarábaš a podľa toho ti predajú tovar alebo zabezpečia službu. Musíš brať jednoducho trh...
no ty si ma ale fajn zotrela. a čo ta dôchodkyna, ktorá musi tomu chlapcovi zabezpečit 3x denne stravu a dostane 200 Sk?
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

dadia1
no ty si ma ale fajn zotrela. a čo ta dôchodkyna, ktorá musi tomu chlapcovi zabezpečit 3x denne stravu a dostane 200 Sk?
Neber ma v zlom, ale naozaj mi to vyrazilo dych... Skús sa vžiť do jej situácie, vieš dôchodkyňa si naozaj asi ťažšie nájde prácu a je doma, to je neporovnateľné, ale dievča - študentka má tie predstavy o zárobku naozaj asi trochu iné. A aj študentský servis vypláca minimálne 35 sk/hodinu (35*8=280). Je to nejaký ten kompromis medzi obvyklou 50 sk mzdou/hodinu.

Takže sa s ňou skús dohodnúť, zaplať jej trebárs cestu alebo jej trochu pridaj, ale tých 100 sk na deň je naozaj málo...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať