Zavrieť

Porady

Vlastnícke práva, cudzie inžierske siete na vlastnom pozemku

Kúpil som pozemok na vystavbu domu, sklada sa z dvoch parciel. 20x50 +1×50m. Rri vykopoch sme zistili, že pozdlž celej parcely 1×50m sú umiestnene cudzie inzinierske siete domov vystavanych za mojim pozemkom. / elektrina, kanalizacia cca pre 12 domov/ jeden z domov je primátor mesta/ / mesto nas ignoruje vo vyjadreniach k drobnej stavbe, studni a td.. vsetkemu/Na Liste vlastnictva nieje žiadne vecne bremeno a ani zmienka o sieťach. Na hranici tejto parcely chcem vystavať plot, bohužial nieje to.možne nakolko zakladu plotu brania tieto siete.. Vraj na tejto mojej parcele mesto planovalo urobit verejny chodník. Podotýkam, som 100% majitel tejto parcely.. podotýkam, mesto a stavebny urad odsuhlasilo situaciu s oplotenim tejto parcely. a vydalo stavebne povolenie ktore je pravoplatné. Ako postupovat? Ake mam prava? Ďakujem
misoft Ja by som aj vedel "tvrdé" riešenie - lyžica bágra načrie poriadne hlboko.
Budú pindať? Nech! Podľa plánov tam NIČ nie je, povolenie máš, na LV nie je žiadne VB - ergo - banda tam hore si to robila na cudzom na vlastnú päsť - obmedzujú ťa vo vlastníckych právach. Nech si to preložia.

Mesto ignoruje? Doignoruje, až to pošleš vyššie, že mesto nekoná...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vlastnícke práva, cudzie inžierske siete na vlastnom pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.