Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky

Viem mi niekto poradit?

Som zivnostnik (4 mesiace). Do konca roka budem mat 2x prijem za odvedenu pracu (spolu cca 550tis). Nemam vlastne ziadne naklady, okrem cestovania a stravy, co je do konca roka asi 50tis (a to sa neda dat do nakladov v plnej vyske).

Ktosi mi poradil, ze je pre mna vyhodnejsia pausalna dan, pretoze tak zaplatiom ovela menej dane, akokeby som si odcital z nakladov tych par tisic.

Ako to vlastne je?
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pre Maya1, môže.
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Marína Pozri príspevok
Pre Maya1, môže.
srdečná vďaka
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Marína Pozri príspevok
Pre Maya1, môže.
??? Zváracie práce nie je remeselná živnosť. Podľa mňa 40%.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Janka, myslela som len na uplatnenie si paušálnych výdavkov. Do prílohy živn.zákona som nepozerala či táto činnosť patrí medzi remeselné.
Naposledy upravil Marína : 22.03.08 at 19:48
0 0
VTerezka VTerezka

VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

Ahoj ľudkovia,

mám prosbu, ujednoťte mi hlavu. SZČO na remeselnú živnosť, účtujúci skutočné príjmy a výdavky. Má aj sprostredkovateľskú zmluvu na DIČ - nemá to v živnostenskom liste. Ten príjem mu hodím do DP B, VI. oddiel, riadok č.8. Môžem mu z toho odbúrať 40%, či toto nie je prípustná forma kombinácie.
Neotravovala by som ,ale hľadám to tu už dva dni, a taký príklad som buď nenašla alebo prehliadla.
Díky
0 0
bad bad

bad je offline (nepripojený) bad

prosim o radu:
FO s prijmami iba zo zivnosti si uplatnuje 40% paus. vydavky - uvadzam ich /spolu s poistnym/ na strane 3 danoveho priznania B v tabulke 1, stlpec 2 aj v riadku 2, alebo len v suhrnnych riadkoch 9 a 11?
A este jedna zacitocnicka otazka: moze si FO pocas roka vybrat z pokladnice hocikolko penazi pre seba? Uvadza sa to v penaznom denniku ako "osobna spotreba"?
dakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

bad Pozri príspevok
prosim o radu:
FO s prijmami iba zo zivnosti si uplatnuje 40% paus. vydavky - uvadzam ich /spolu s poistnym/ na strane 3 danoveho priznania B v tabulke 1, stlpec 2 aj v riadku 2, alebo len v suhrnnych riadkoch 9 a 11?
A este jedna zacitocnicka otazka: moze si FO pocas roka vybrat z pokladnice hocikolko penazi pre seba? Uvadza sa to v penaznom denniku ako "osobna spotreba"?
dakujem
Áno, aj v riadku 2.
Áno na osobnú spotrebu si môže vybrať pre seba peniaze koľko chce /ale hlavne koľko má /
0 0
bad bad

bad je offline (nepripojený) bad

dakujem pekne
0 0
EvaB. EvaB.

EvaB. je offline (nepripojený) EvaB.

Kým som? Pre svet jedným človekom, ale dúfam, že aspoň pre jedného človeka celým svetom. ...viac
Manžel v roku 2006 mal len príjem zo zamestnania a nepodával DP (mal živnosť, ale nemal z nej príjem).
V roku 2007 mal okrem príjmu zo zamestnania aj príjem za sprostredkovanie pre DSS a preto podáva DP. Stále mal živnosť, ale žiadne príjmy z nej. Príjmy sprostredkovateľa pre DSS sa týkali rokov 2005 a 2006 (veľmi neskoro vyplatené).
Moje otázky:
1. Po vykonaní RZZP za rok 2006 (práve kvôli existujúcej živnosti ho robil sám) mu vyšiel nedoplatok, ktorý v r. 2007 uhradil. Teraz pri podávaní DP si chce uplatniť paušálne výdavky oproti príjmu za sprostredkovanie (§6 ods.2d) vo výške 40%. Prirátava k týmto paušálnym výdavkom aj nedoplatok z RZZP za rok 2006 (aj keď nedoplatok vznikol len z titulu zamestnania, inak odvody do ZP neplatil)?
2. Vznikla mu (alebo mu vznikne) povinnosť platiť na ZP? Nemám rada prekvapenia pri vyplňovaní RZZP.

Ďakujem.
0 0
EvaB. EvaB.

EvaB. je offline (nepripojený) EvaB.

Kým som? Pre svet jedným človekom, ale dúfam, že aspoň pre jedného človeka celým svetom. ...viac
Odpovie mi niekto? Prosím...
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Áno, uplatni si 40% paušál, alebo ak spĺňaš podmienky remeselných živností, tak 60% paušál. To sa ti viac oplatí ako tých 50tis., veď to je zhruba iba 10%.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Ja každého kto má príjmy zo sprostredkovania poistenia pošlem do ZP a SP nech im vysvetlia ako sa veci majú a nech sa tam dozvedia ako to bude s platením poistného. Sprostredkovateli totiž potrebujú na svoje Dp viac pomoc právnika ako účtovníka nakoľko oni niesú z pohľadu podnikania ani ryba ani rak.

Nakoniec, poslednou dobou sa už vôbec netrápim s tým ako má kto platiť fondy, ale vyžadujem od každého môjho klienta, aby ma informoval o tom či je poistený a koľko bude platiť. Považujem to za osobné záležitosti každého do ktorých ja nevstupujem. Tento postup som zvoli od doby keď sa robí ročné zúčtovanie ZP.

apo
Naposledy upravil apo : 23.03.08 at 15:49
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Ajtik, mohol by si aj bližšie napísať o akú živnosť ide.
0 0
EvaB. EvaB.

EvaB. je offline (nepripojený) EvaB.

Kým som? Pre svet jedným človekom, ale dúfam, že aspoň pre jedného človeka celým svetom. ...viac
Čo s nedoplatkom z RZZP za rok 2006 týkajúcim sa len §5, keď tento rok podáva DP typ B? Má len príjem podľa §5 a príjem podľa §6 odst.2d (sprostredkovanie DSS) a uplatňuje paušálne výdavky. Žiadne poistné inak neplatil. Priráta nedoplatok RZZP k paušálnym výdavkom, alebo priráta nedoplatok k poistnému podľa §5 (tam sa ale píše v poznámke, že na základe potvrdení od zamestnávateľov, r. 34)?

Ďakujem.
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

Prosím vie mi niekto poradiť. SZČO platil odvody do SP trvalým príkazom.V roku 2007 bol cca 3 mes. PN.Vznikli mu preplatky na poistnom a SP mu ich vrátila späť na účet.Ide si uplatňovať paušálne výdavky 40 %.Mám toto vrátené poistné zaplatené navyše zaradiť do §6, alebo ponížiť o to zaplatené poistné za rok 2007.Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
momaria Pozri príspevok
Prosím vie mi niekto poradiť. SZČO platil odvody do SP trvalým príkazom.V roku 2007 bol cca 3 mes. PN.Vznikli mu preplatky na poistnom a SP mu ich vrátila späť na účet.Ide si uplatňovať paušálne výdavky 40 %.Mám toto vrátené poistné zaplatené navyše zaradiť do §6, alebo ponížiť o to zaplatené poistné za rok 2007.Ďakujem
Znížiť výšku odvodov. Do §6 ide iba preplatok z RZ ZP 2006.
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

Dikes moc. Uvažovala som aj ja tak.
0 0
Farmeko Farmeko

Farmeko je offline (nepripojený) Farmeko

Prosím o radu.
Živnostník a zároveň konateľ a zamestnanec s.r.o. Živnosť mal pozastavenú do 30.10.2007. Od novembra je platcom DPH.
Maĺ príjmy príkladne:
zo závislej činnosti - 450000
zo živnosti - 80000
a príjem z UNDP /rozvojový program OSN/ na základe zmluvy o špeciálnych službách - 180000
Otázka: Môže si uplatniť paušálne výdaje na príjem zo živnosti
aj na osobitný príjem z UNDP?
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Prosim Vas, zovnostnik ktory si uplatnuje pausalne vydavky mal exekuciu zo SOC poisstovni koli neplateniu poistky. Tuto exekuciu vyplatil exekucnemu uradu v roku 2007. Moze si o tieto vydavky ponizit zaklad dane? Popripade o exekucne trovy a preklad exekucneho listu?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Môže si dať do výdajov len uhradené poistné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať