Zavrieť

Porady

zmena konateľa-oznamovacia povinnosť

Poprosím o poradenie, ak sa mení konateľ u sro (konkrétne z jedného na dvoch nových konateľov 50%+50% obchod. podiel), vybavuje to pre spoločnosť iná firma-zmenu zápisu do OR, teda mne ako účtovníčke vyplýva oznámiť ešte pre DÚ zmenu? Cez aké tlačivo a čo by tam malo byť v texte?
Má niekto prosím skúsenosť?
Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monika474 je offline (nepripojený) monika474

    monika474
    podľa § 67 ods. 9 a 2 daňového poriadku je zmenu konateľa potrebné nahlásiť v prípade, ak taký údaj nie je uvedený v obchodnom registri. Predpokladám, že to nie je Váš prípad a preto zmenu konateľa nie je potrebné oznámiť na DÚ.
    maped Ďakujem veľmi pekne. Ja si teda urobím iba cez interný doklad zápis preúčtovanie základného imania na dvoch nových konateľov a to bude všetko?

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    všeobecné podanie pre finančnú správu, oznámenie, do textu napísať, že oznamujeme daňovému úradu (mesto) zmenu zápisu v OR (napísať aká zmena) v 30-dňovej lehote odo dňa zápisu do OR, ale najprv som tiež cez všeobecné podanie pre FS písala daňovému úradu žiadosť o vydanie súhlasu správcu dane so zmenou zápisu obchodnej spoločnosti do OR podľa § 105B obchodného zákonníka a potom na konci roka v Poznámkach k ÚZ uviesť tiež tieto zmeny
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Ďakujem, teraz neviem či treba oznamovať ako mi radila monika474 a lebo treba predsa oznamovať?
    Kristina27 možno pomôže toto: http://www.makrokonzult.sk/pu5.html
    maped Ďakujem!
    monika474 Ale vy ste sa pýtali na oznamovaciu povinnosť pri zmene konateľa. V prípade, že žiadate o súhlas správcu dane o vydanie súhlasu na prevod obchodného podielu, tak to samozrejme podávate cez všeobecné podanie.
    maped aha, takže ak sa mení z jedného konateľa na dvoch nových konateľov zápis v OR, ja ako účtovníčka neoznamujem nič a ak si prevedú obchodný podiel na 50% pre každého z pôvodného konateľa vtedy podávam oznámenie? Teda čo by tam prosím malo byť napísané v texte a dokedy to treba, do 30 dní od zápisu?
    Ďakujem.
      zbaliť

    zmena konateľa-oznamovacia povinnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.