Zavrieť

Porady

Dve zamestnania a dovolenka

Máme zamestnanca na kratší pracovný čas - 4 hodiny / denne. Okrem toho má tento zamestnannec pracovný pomer aj v inej firme. doteraz som si myslela, že tiež len na 4 hodiny. Ale má s tou firmou uzavretý prac. pomer normálny, t.j. na 8 hodin. Ako je to teraz s dovolenkou? Má naňu nárok aj u nás aj u tej druhej firmy?
A môže to mať vlastne zamestnanec takto postavené zmluvy. Má niekto takéto skúsenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    bredikova
    Máme zamestnanca na kratší pracovný čas - 4 hodiny / denne. Okrem toho má tento zamestnannec pracovný pomer aj v inej firme. doteraz som si myslela, že tiež len na 4 hodiny. Ale má s tou firmou uzavretý prac. pomer normálny, t.j. na 8 hodin. Ako je to teraz s dovolenkou? Má naňu nárok aj u nás aj u tej druhej firmy?
    A môže to mať vlastne zamestnanec takto postavené zmluvy. Má niekto takéto skúsenosti.
    Pracovať môže súbežne vo viacerých zamestnaniach. Platí všetko ako zamestnanec v oboch zamestnaniach, tak prečo by nemal nárok aj na dovolenku?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Áno, má nárok na dovolenku. Takto postavené pracovné pomery môže mať. Nemôže mať 2 hlavné pracovné pomery - teda oba na 8 hodín. Ak je jeden na kratší PP, môže to byť. Nárok na dovolenku má 20 alebo 25 dní ( podľa odpracovaných rokov ) v dĺžke 4 hodín na 1 deň dovolenky.

    Dadena je offline (nepripojený) Dadena

    Dadena
    Zamestnanec má nárok na dovolenku aj u Vás aj u druhého zamestnávateľa. Zamestnanec môže mať viacero pracovných pomerov, ide len o to, aby nedochádzalo k "stretu záujmov". Hovorí o tom § 83 Zákonníka práce - Výkon inej zárobkovej činnosti, citujem "Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná alebo obdobnás predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predhcádzajúcim súhlasom."

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Orsz
    ...Nemôže mať 2 hlavné pracovné pomery - teda oba na 8 hodín...
    Je toto nejakým zákonom zakázané?
    Ja si nemyslím, že by jedna osoba nemohla mať dva hlavné pracovné pomery na plný úväzok.
    Problém môže byť iba v tom, že nie je možné fyzicky "stíhať" takéto niečo a preto zamestnanec si v niektorom z pracovných pomerov nebude plniť svoje povinnosti v súlade so zákonom. Ale to je už otázka z úplne inej oblasti.

    Jeden dodatok na odľahčenie témy.
    Týždeň má 168 hodín a tak zamestnanec, ktorý by nepotreboval vôbec odpočívať a dokáže sa od jedného zamestnávateľa k druhému presunúť za účelom výkonu práce v čase limitne blízkom k nule, môže mať teoreticky až 4,2 pracovného pomeru s úväzkom 40 hodín týždenne (vrátane pracovných prestávok) bez toho, aby došlo k porušeniu zákona. Avšak "nenahraditeľných sú plné cintoríny".

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Keď si uvedomím, že niektorí naši poslanci stíhajú sa takzvane venovať piatim i viac funkciám, myslím, že týždeň pre niektorých ná tých hodín oveľa viac. A to ešte s prehľadom stíhajú aj odpočívať ...
    Tak mi to vychádza , na rôznych ludí - rôzny meter ....
    Že by sa dalo aj nemožné ?

    evita je offline (nepripojený) evita

    tá čo chce veľa vedieť evita
    Ja sama mám 2 pracovné pomery na kratší prac. čas, mzdy robím aj sebe a dovolenku mám u každého zamestnávateľa alikvotne k dohodnutému pracovnému času. Automaticky mi to robí mzdový SW v zmysle ZP.

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Ďakujem Vám všetkým za príspevky. Ja som si to aj myslela ale redšej som sa chcela ujstiť. Vďaka.

    Dve zamestnania a dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.