Zavrieť

Porady

Prerábka bytu

Dobrý deň, chcem prerobiť kúpeľňu a dlažbu v kuchyni a chodbe. Mám dilemu, aký obklad dať. Viem, že lesklý povrch momentálne "nebeží" tak, ako povrchy s drsnou úpravou. Síce sú krajšie a modernejšie, ale myslím, že na údržbu sú povrchy lesklé lepšie, hlavne dlažba v kuchyni, ktorá sa umýva takmer každý deň. Môžete mi dať nejaké praktické skúsenosti s takýmito dlažbami a obkladmi? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mala som v kuchyni bielu lesku podlahu,bola krasna,elegantna,ale dost hakliva,lebo bolo na nej vidiet kazdu smietku.
    Obkladacky okolo drezu bledulinko modre,leskle,super spokojnost

    Predtym som mala bezovu,matnu dlazbu v kupelke.Do kupelky dost neprakticka,lebo na nej zostavali otlacky vlhkych noh.Bolo na nej tiez vsetko vidiet,kazdy kusocek prachu,ci smietky.

    Teraz mam v kupelke matnu dlazbu,bleda-okrova,Juuuj! Nadavam! Uz kratko po umyti vidim kazdu smietku,kazdy fliacik od vody
    Na stene matny obklad oker+hneda,medena.Super volba! Vobec nevidiet flaky,ani vodny kamen po stenach sprchy.
    V kuchyni mam plavajucu podlahu,farba orech,som spokojna.Obklady matne biele+kombinacia hnedych farieb,tiez som spokojna.

    Takze to zhrniem.
    Ak by som dnes kupovala dlazbu,tak asi matnu,ale vyraznejsie odtiene,nikdy nie blede.
    Pri sprchu a vanu by som nedavala tmave,a leskle,lebo tie su dost haklive na stopy kvapiek vodneho kamena.
    Na obklady do kuchyne je jedno,ci matne,alebo leskle.Po vysmazani a pod.je jasne, ze pretriem okolo sporaka,inak bez problemov.

    A este jedna rada.Nepozeraj, co je dnes hit,co momentalne leti.lebo o par rokov bude v mode zase nieco ine...Kup si, co sa ti paci,co sa ti hodi k interieru.
    Akurat na farby treba brat skor ohlad,aby si nebola otrokom handry a neustaleho umyvania...
    Treba kupovat nejaky nacasovy typ,nieco neutralne,co je moderne dnes,ale aj o par rokov.
    Naposledy upravil arizona : 07.06.18 at 15:14 Dôvod: preklep

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Oliwa, misoft, Ing. Ľubomír Janoška, Terezia13
    4
    Kováczová Ďakujem za komentár, áno, je pravda, že dnes sa trendy menia každú chvíľu. Naši rodičia mali kúpeľnu cca 40 rokov tú istú a ľudia nepripisovali a nepodliehali tak ľahko módnym trendom, ako je to teraz. My sme kúpeľňu robili cca pred 12 rokmi a už je nemoderná . Ale pár Tvojich argumentov som si vzala k srdcu

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Dlažbu ani lesklú ani drsnú - treba hladkú ale protišmykovú. Nie je dobrá ani jednofarebná, na ktorej vidieť každú bodku. Pekne vyzerá šikmo kladená.

    Obkladačky môžu byť lesklé, tiež nie jednofarebné, zladené s dlažbou- možno bledé (viac bielej).

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Dlazku v kuchyni umyvas (takmer) kazdy den? Co tam robite?
    Drsny povrch tazsie umyjes od napr. cementu, lepidla a pod., ale to snad nehrozi kazdy den.
    Hadam sa prezuvate a nenosite spinu z ulice na topankach do kuchyne...?
    U nas v robote na WC je tmavosiva dlazba a (kedysi) biela sparovacka. Ako nove to vyzeralo velmi pekne, ale takej kombinacii sa vyvaruj. Postupne sa biela farba zmenila na ciernu, ale nie "koordinovane", lez chaoticky flakato.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Okrem udrzby treba mysliet aj na bezpecnost. Lesklu dlazbu by som si do kuchyne nikdy nedala (ale to uz mam svoj vek)
    Kováczová No vieš, kde sú deti, tam sa musí zotierať dosť často , (a to nie som nejaká puntičkárka), samozrejme, že sa prezúvame pomaly už pred vonkajším vchodom. OK, súhlasím, že dlažba by asi nemala mať lesklý povrch, asi matný, ale čo obklad v kúpeľni. Vraj sa to veľmi ťažko čistí (matné a drsné povrchy).
    misoft Hmmm.... lesklý obklad v kúpelni... krása, dobre sa to umýva, ale
    Po uschnutí (najmä pri kvalite vody) odrazu vidíš rôzne fľaky od vodného kameňa....
    Pri matnom naopak nevidíš každú nečistotu (fŕkance napr. od mydla a pod.), opticky pôsobí "teplejšie".
    A do kuchyne? Matný! A) ako pri kúpeľni - nie je tak ihneď vidieť špinu a B) má lepšie protišmykové vlastnosti. Pri lesklom, trochu rozliatej vody a odrazu sa tá potvora dlažba zodvihne a dá ti po gebuli
    Kováczová No daj ešte nejaký argument a normálne si ma presvedčil )
    korela Všetci čo doteraz argumentovali proti lesklej mali pravdu. Úrazy. Pres seniorov sú aj v izbách lepšie koberce na celú plochu, aby sa nedalo o ne zakopnúť, ako akékoľvek hladké podlahy.
    korela Pri malých deťoch som tiež každý deň umývala celú kuchyňu. Moja ešte aj dnešná predstava o hygiene podláh v kuchyni a toalete je mať na zemi niekde nenápadne ukrytú guľu a každý večer ich osprchovať, žiadne mopy, handry ako v stredoveku.
    V kúpeľni máme od začiatku, žiadne vytieranie. Že to ešte nikto neschválil do noriem, sa aj čudujem.
    Kováczová Asi som nerozumela, máš v kúpeľni "guličku" a denne vystriekaš podlahu?
    vicktor Ako na bitunku.
      zbaliť

    Makovsky je offline (nepripojený) Makovsky

    Som biofyzik a využívam svoje poznatky pre službu zdravia. Meriam elektromagnetický smog. Venujem sa alternatívnej medicíne - fytoterapií. ...viac Makovsky
    do kuchyne by som odporúčal exteriérovú dlažbu. Je totiž odolnejšia a v kuchyni často všeličo popadá - od noža až po hrniec - čo môže dlažbu poškodiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.