Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru počas PN v skúšobnej dobe.

Vznik pracovného pomeru 1.12.2017 - 3 mesačná skúšobná doba, čiže ukončenie skúšobnej doby 28.2.2018, ale 12.2.2018 nástup na PN, až do dnešného dňa PN trvá. Pýtam sa ako ďalej. Jednoznačne chceme ukončiť pracovný pomer. Dá sa ukončiť teraz, alebo sa musí ukončiť PN. A Ak sa dá tak vzájomnou dohodou. Ďakujem.
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Ide o PN z titulu tehotenstva ?
GabriellaaL Nie.
GabriellaaL skončenie pracovného pomeru zo strany zamestnávateľa v skúšobnej dobe podľa § 72.
Mila123 Veronika i keby išlo o PN z dôvodu tehotenstva, predsa sa nič nemení,.......zamestnávateľ nemá právo vedieť tvoju diagnózu, skúšobná doba trvá stále, teda aj tak sa dá.....
ivka70 meni sa, ak totiz bolo oznamene tehotenstvo, tak ukoncenie PP v SD bez udania dovodu nie je mozne ....
Katy a R tehotenstvo nie je choroba - ani dôvod na DPN - či?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Počas SD je možné skončiť PP hocikedy, teda aj počas DPN. Keďže neide o výpoveď, neplatí ani zákaz v OD.
    §72
    1) V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ a zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, ak ďalej nie je ustanovené inak. Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacou ženou len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s jej tehotenstvom alebo materstvom, a musí ho náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné.
    (2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
    Naposledy upravil Tweety : 07.10.18 at 18:24
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    duris11 Dobrý deň Tweety ja by som mala na vás otázku: Moja sestra nastúpila do zamestnania 1.7.2018 a od 10.10.2018 je na PN (operácia štítnej žľazy...) má info, že zamestnávateľ ju chce prepustiť... podľa horeuvedeného má na to asi plné právo.... či? vďaka za odpoveď.... pekný deň
    veronikasad Nema, skúšobná doba skoncila 30.9.2018. Iba ak ma pracovny pomer na dobu urcitu, ten konci aj pocas PN.
    Tweety Už nie je v SD, pre zam-ľa platí zákaz výpovede, je v OD.
      zbaliť

    Ukončenie pracovného pomeru počas PN v skúšobnej dobe.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.